2019 POMEM Yaş Değişikliği Yapıldı. - POMEM Alım Yaşı Değiştirildi.

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / POMEM / 2019 POMEM Yaş Değişikliği Yapıldı.

2019 POMEM Yaş Değişikliği Yapıldı.

POMEM adaylarına güzel bir haber, POMEM Yaş Değişikliği Yapıldı. Yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik değişikliklerine göre Polis Meslek Eğitim merkezlerine girişte uygulanan yönetmelik hükümlerinde bazı değişlikler yapıldı.

POMEM Yaş Değişikliği Yapıldı.

MADDE 1 – 6/6/2015 tarihli ve 29378 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 8 inci maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinde yer alan “31 Aralık” ibaresi “1 Ocak” olarak değiştirilmiştir.

2019 POMEM  Yaş Hesaplamak İçin Tıklayın 

24. Dönem POMEM Alım Ne Zaman Olur?

MADDE 2 – Aynı Yönetmeliğin 10 uncu maddesinin birinci fıkrasında yer alan “Bakanlık” ibaresi “İçişleri Bakanı” olarak ve aynı fıkranın (d) bendi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

“d) Mülakat sınav komisyonu; İçişleri Bakanının, biri öğretim elemanı (sivil veya emniyet müdürü) ile biri psikolog veya rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olmak üzere görevlendireceği beş personelden oluşur. İçişleri Bakanınca üyeler arasından biri başkan olarak görevlendirilir. İhtiyaca göre aynı usulle birden fazla mülakat sınav komisyonu kurulabilir.”

OKUMALISIN  25. Dönem POMEM Alımı Ne Zaman Olur?

MADDE 3 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 4 – Bu Yönetmelik hükümlerini İçişleri Bakanı yürütür.


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

18 Yorumlar

 1. Yani artık 90 doğumlular rahatlıkla 24. Döneme başvurabiliyor mu? Ağustos 90 dogumluyum.

  • Kardeşim yaş şartı yukarıdaki gibi oldu alım ilanı ne zaman çıkacağına bağlı

   • Başka bir site açıklama yaptı kafaları karıştırdı. Onlara göre 90 doğumlu hiçbir aday 24.dönemr başvuramazmış. 1 ocal kime hangi yıla avantaj sağladı? Nisanda ilana çıkarsa ağustos 90 doğumlu başvuramaz mı? Bir yadımcı olum valla karıştık kaldık .

   • Ya da size şöyle sorayım siz de örneklendirin. Mesela ilan tarihi hangi ay lar olursa ağustos dogumlu 90 lılar başvurabilir?

 2. Bu yaş sınırı bekçilik içinde geçerli mi

 3. merhaba sayin adminler yaş tamam sukur 90 lilar sorunsuzca basvurabilecek de . ancak pomem lisans ve onlisans puanlarinda sizce bir puan indirimi olurmu sizce lutfen cevaplayiniz iyi calismalar

 4. Arkadaşlar lise mezunuyum alım olacak mı lise öezunları için bilgisi olan yazsın

 5. Merhabalar polis memuru muvazzaf ya da sözleşmeli subaylığı kazandığı taktirde gidebilir mi ?

 6. ARKADAŞLAR LİSE MEZUNU OLUP KPSS GİRMİŞ OLANLARI ALIYORMU POMEM

 7. admıın şimdı 24 doneme 1 ocak 1990 dogumlular başvuramıcakmı 30 dan gun alınmya başlanacak oyuzden ılan nasıl olucak

 8. Reis tekrar erkekler için pomem pöh paem alımı olacak? Yoksa bu alımlar son muydu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android