2020 Silah Tamir Yeri Açma Sınavı Başvuru Şartları – Sınav Tarihi

2020 Silah Tamir Yeri Açma Sınavı Başvuru Şartları – Sınav Tarihi

Silah Tamir Yeri Açmak isteyen arkadaşlar için bu yazımızda 2020 Silah Tamir Yeri Açma Sınavı Başvuru Şartları – Sınav Tarihi hakkında bilgiler vereceğiz.

2020 Silah Tamir Yeri Açma Sınavı Başvuru Şartları – Sınav Tarihi

26/06/2020 :Başvurular için son tarihtir. Bu tarihten sonra sistem kapatılacağından, İl Emniyet Müdürlüğünce müracaat kabul edilmeyecek ve veri girişi yapılmayacaktır.

03/07/2020 :Sınava girecek adayların Başkanlıkça yerleştirme işlemlerinin yapılarak illere gönderileceği son tarihtir.

10/07/2020 :İl Emniyet Müdürlüklerine gönderilen kesin listelere göre adaylara, Sınav Giriş Belgelerinin düzenlenerek teslim edileceği son tarihtir.

12/07/2020 :Sınavın yapılacağı tarihtir. (Pazar günü, saat 10.00)

12/07/2020 :Sınav Değerlendirme Komisyonunun (Yazılı) görevli olduğu tarihtir.

12/07/2020 :Yazılı sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihtir.

12-13/07/2020 :Adayların, yazılı sınav sonuçlarına itiraz edeceği tarih aralığıdır.

13-14/07/2020 :Sınav Sonuçlarına İtiraz Değerlendirme Komisyonunun görevli olduğu tarih aralığıdır.

14/07/2020 :Yazılı Sınav İtiraz Sonuçlarının açıklanacağı tarihtir.

13-17/07/2020 :Uygulamalı Sınav Komisyonunun görevli olduğu tarih aralığıdır.

18-20/07/2020 :Sınav Değerlendirme Komisyonunun görevli olduğu tarih aralığıdır.

20/07/2020 :Sınav Sonuçlarının açıklanacağı tarihtir.

ADAYLARDA ARANACAK NİTELİKLER ve BAŞVURU İŞLEMLERİ

2.1. Adaylar, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 (iki) adet renkli ve yeni çektirilmiş vesikalık fotoğraf ile başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

2.2. Sınav başvuru ücreti 1.250 TL’dir. Adaylar tarafından Halk Bankası şubelerine sınav adı ve kimlik bilgileri belirtilerek sınav başvuru ücreti yatırılacaktır. Adaylar, sınav giriş ücreti yatırıldığına dair almış olduğu dekontu müracaat ettikleri İl Emniyet Müdürlüğü Silah ve Patlayıcı Maddeler Şube Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

2.3. Adaylar sınav yerlerine yanlarında getirmiş oldukları maske/eldiven takılı bir şekilde alınacak olup, sınav süresince adayların ve sınav görevlilerinin sınavda sosyal mesafe kuralına riayet etmeleri sağlanacaktır.

YAZILI SINAV ve İTİRAZ

3.1. Yazılı sınav Ankara ilinde yapılacaktır.

3.2. Yazılı sınavda 50 adet soru sorulacaktır. Sınav süresi 60 dakikadır. Her soru 2 puan olup, yanlış doğruyu götürmeyecektir.

3.3. Yazılı sınav (100) puan üzerinden değerlendirilir. Adayların sınavdan en az (60) puan almaları gerekir.

3.4. Yazılı sınav sonuçlarına itirazlar, sınav sonuçlarının açıklanmasından itibaren 24 saat içerisinde dilekçe ile Sınav Değerlendirme Komisyonuna (Yazılı-Uygulama) veya Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığına yapılır. Komisyonun itirazla ilgili aldığı karar kesindir.

3.5. Yazılı sınav için adaylar yanlarında sınav giriş belgesinin aslını, üzerinde T.C. Kimlik Numaraları bulunan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaporttan birinin aslını, en az bir adet siyah ve yumuşak uçlu kurşun kalem, leke bırakmayan silgi ve kalemtıraş bulundurmak zorundadır.

UYGULAMALI SINAV

4.1. Yazılı sınavda başarılı olanlar, istedikleri belge sınıfına giren işleri yapmak için yeterli bilgi ve beceriye sahip olup olmadıklarının değerlendirilmesi amacıyla Uygulamalı Sınav Komisyonunca mülakat sınavına tabi tutulacaktır.

4.2. Uygulamalı sınav için adaylar yanlarında sınav giriş belgesinin aslını, üzerinde T.C. Kimlik Numaraları bulunan nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaporttan birinin aslını bulundurmak zorundadır.

4.3. Uygulamalı Sınav, 13-17/07/2020 tarihleri arasında saat 09.00’da yapılacaktır. (Mülakat sınavının yeri daha sonra ilan edilecektir.)

4.4. Ruhsatlı bile olsa yanında ateşli silah veya kesici, delici yaralayıcı alet bulunduranlar sınava alınmayacaktır.

4.5. Herhangi bir meslek grubuna ait üniforma vb. kıyafetle gelen adaylar sınava alınmayacaktır.

4.6. Mülakat sınavı (100) puan üzerinden değerlendirilir. Adayların sınavdan en az (60) puan almaları gerekir.

4.7. Adayların, mülakat sınavına itiraz hakkı yoktur.

YAZILI ve UYGULAMALI SINAV SONRASI YAPILACAK İŞLEMLER

Sınav sonuçları Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının www.egm.gov.tr/ozelguvenlik internet sitesinden ilan edildikten sonra İl Emniyet Müdürlüklerine de gönderilecektir.

SON HÜKÜMLER

6.1. Başvuru şartlarını taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkartılan, yazılı sınavda başarısız olan, sınavı geçersiz sayılan, ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran ve aynı işlem için birden fazla ücret yatıran, sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların yatırmış oldukları sınav ücreti geri ödenmeyecektir.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!