Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PAEM / 2018 PAEM Mülakat Giriş Yerleri Açıklandı.

2018 PAEM Mülakat Giriş Yerleri Açıklandı.

Polis Akademisi, 2018 PAEM Mülakat Giriş Yerleri Açıklandı. Mülakat yerinizi yazının sonunda bulunan linkten öğrenebilirsiniz.

2018 PAEM Başvuruda İstenilen Belgeler

2018 PAEM Mülakat Giriş Yerleri Açıklandı.

Polis Amirleri Eğitim Merkezi Müdürlüğüne lisans mezunu öğrenci alımları için 06 -19 Eylül 2018 tarihleri arasında internet üzerinden ön başvuru işlemini tamamlayan kadın adaylardan; 16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin 8. Maddesinin 3 üncü bendinde

“Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulanmak üzere çağrılır” hükmü gereğince çağırılan en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 74,99119 olarak belirlenmiş olup, şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılmıştır.

1-  Adaylar;  Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarında başarılı olmaları halinde bir sonraki gün Mülakat/Sözlü Sınavına tabii tutulacaklardır.

(Örneğin 5 Ekim Tarihinde sınava çağırılan bir aday  Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarında başarılı olması durumunda , bir gün sonra yani 6 Ekim günü Mülakat/Sözlü sınavına katılacaklardır.  ) 

– 13 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 15 Ekim 2018 tarihinde, 

(14 Ekim 2018 tarihinde Sınav  olmadığı için)


– 20 Ekim 2018 tarihinde Müracaat Kabul, Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınavlarına çağrılan adaylardan başarılı olanlar 22 Ekim 2018 tarihinde Mülakat/Sözlü sınavına katılacaklardır. 

(21 Ekim 2018 tarihinde Sınav  olmadığı için )

Sınava katılacak adayların mağdur olmamaları için yukarıdgaki belirtilen tarihlere dikkat etmeleri gerekmektedir.

2- Aranılan nitelikleri taşıyan ve istenen belgeleri getiren adayların şahsen başvuruları alınır. Başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır.

3- Erkek adaylar başvuru ve sınava gelirken sakal traşlı olarak gelmeleri gerekmektedir.

4- Adaylar fiziki yeterlilik sınavı için gelirken yanlarında spor ayakkabı – eşofman getirmeleri gerekmektedir.

5- Fiziki yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar mülakat/ sözlü sınavına alınacaklarından yanlarında uygun kıyafet getirmeleri gerekmektedir.

SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ

2018 PAEM Başvuruda İstenilen Belgeler

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 

20 Yorumlar

  1. Benim sınav tarihi 12 Ekim yazıyor.acaba yanlışlıkla mı oldu?

  2. Ben de de 16 yaziyor bi yanlışlık mı var çünkü 13 ve 20 yazıyor sınav tarihi .? 13 ünde girecekler 15 inde mülakat 20 sinde girecekler için 22 si mülakat demiş

  3. Merhaba 1. Maddede fiziki yeterlilikten başarılı olanlar ertesi gün sözlü mülakata tabi olacaktır diyor son maddede fiziki yeterlilikten başarılı olanlar yanlarında kıyafetlerini getirsinler sonrasında mülakat olacaktır diyor tezatlık yok mu ?

  4. Hocam şimdi sözlü mülakat ön sağlık ve spor parkuru ile aynı günde mi yoksa kazanıldığı takdirde bir gün sonra mı z?

  5. Aynen bende ilk başta ikileme düştüm. 13 ekim 20 ekim müracaat yazıyor lakin kendi sistemime girdigimde sınav günü 18’i yazıyor. Galiba örneklendirme amacıyla o tarihler konulmüş.

  6. Merhaba diploma asli yerine edevletten cikartilan barkodlu diploma ornegi kabul olurmu ?

  7. Benim sınav tarihi 23 Ekim yazıyor saat 12:30’da diye ben yine 20 Ekim’de oraya gidip ön sağlık kontrolü, müracat kabul, fiziki yeterliliği vs. yapıp tekrar 23 Ekim’de bir daha mı mülakat/sözlüye gideceğim acaba?

  8. Admin sonuçlar ne zaman aciklanir? Egitim ne zaman baslar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir