Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçi Alımında Bel Fıtığı Engel Mi? Bekçilikte Bel Fıtığı Engel Mi?

Bekçi Alımında Bel Fıtığı Engel Mi? Bekçilikte Bel Fıtığı Engel Mi?

Bekçi adayları bu yazımda sizlere Bekçi Alımında Bel Fıtığı Engel Mi? Bekçilikte Bel Fıtığı Engel Mi?sorusuna cevap vereceğim. Aşağıda sizinle paylaşacağım tüm bilgiler Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır.

Bekçi Alımında Bel Fıtığı Engel Mi?

Bekçi alımlarında sağlık raporu işlemlerinde Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre Bekçi adaylarına sağlık raporu aldırılır. Tüm işlemler sağlık yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Öğrenci alımlarında sağlık yönetmeliğinin A bendi sadece geçerli olmaktadır. Diğer bölümler elenme sebebi sayılıyor. Sizlere aşağıda öğrenci adayların alması gereken sağlık raporu aşamasında Boyun – Göğüs – Bel Fıtıkları ile geçerli olan şartlar neler olduğunu sağlık yönetmeliğinden alarak açıklamaya çalışacağım. Aklınıza takılan soruları yorum yazarak sorabilirsiniz.

29 Eylül 2019 Tarihinde Emniyet Sağlık Yönetmeliğinde Güncelleme Yapılmıştır.

Güncel Sağlık Yönetmeliği Maddesidir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde Belirtilen Madde:

Omurganın, omurga eklerinin (disklerin, bağların, destek dokuların, kasların, sinirlerin) patolojileri, gevşeklikleri, boyun-göğüs-bel fıtıkları, disk patolojileri, sinir sıkışmaları öğrenciliğe engeldir.

Omurgaya, omurganın eklerine (disklere, bağlara, destek dokulara, kaslara, sinirlere), spinal kanala yapılmış her türlü cerrahi müdahale (açık veya kapalı) öğrenciliğe engeldir.

UYARI: Yukarıda verilen bilgi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinden alınmıştır. Bu alanda daha fazla bilgi ve tıbbı bilgiyi bu alandaki doktora muayene olarak alabilirsiniz. Yönetmeliği aşağıdan indirebilirsiniz. 

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliği İçin Tıklayın

Diğer Sağlık Şartları Hakkında Bilgi Almak İçin TIKLAYIN

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

12 Yorumlar

 1. Merhaba bende küçük çaplı boyun düzleşmesi yani boyun fıtığı var uzun zamandır bir ağrı sızı yok ve sadece ilaç kullanmıştım bu bir engel teşkil eder mi

  • Kardeşim ameliyat var ise sorun oluyor diğer türlü herhangi bir sorun olmuyor

   • Benim için çok önemli kardeşim cevaplarsan çok sevinirim. Ben de bel fıtığı vae ama ameliyat olmadım. Bekçiliğr engel mı mr a girmşyptız nasıl anlıyorlar brl fitilini ananızdan geçmişe mı bakıyorlar kısacası bel fıstığında ameliyat olmadım elenir miyim

   • Pardon enabızdan geçmişe mı bakıyorlar da bel fıtığını göruyorlar? Bel fıtığını nasıl görüyorlar mr a girmiyoruz nerden anlayıp da eliyorlar ve elenme nedeni mıdır

 2. Mrhblar bende bel ağrısı var ama hiç doktora gitmedim engel mi acaba

 3. Merhaba bende bel fıtığı mevcut e nabızda kayıtlar girilmiş fakat herhangi bir problem yok şükür zamanında fizik tedavi felan görmüştüm bunlar sorun olur mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir