Bekçiler Sivilde Silah Taşıyabilir Mi?

Bekçiler Sivilde Silah Taşıyabilir Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçiler Sivilde Silah Taşıyabilir Mi?  hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizlerle paylaştığım yazılara kesinlik göz atın arkadaşlar.

Bekçiler Sivilde Silah Taşıyabilir Mi?

Bekçi olacak arkadaşlardan bu konu hakkında çok soru gelmektedir. Bu konu hakkında sizlere detaylı bilgiler vererek aklınızdaki soruları cevaplamaya çalışacağım.

Bekçiler de Emniyet Hizmetleri personeli olduğundan, Polis memurları gibi 7/24 silah taşıyabilirler. Bu silahı taşımaları için ayrı bir ruhsat bulunmaz Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından Bekçilere verilen kimlik kartında üzerinde bulunan demirbaşa ait (Silah) tüm bilgiler kimliğe işlenmiştir. Kimliklerini yanında bulundurdukları sürece herhangi bir sorun olmamaktadır.

Bazı Durumlarda Silahlarına El Konulur?

Bekçi ve bekçi adaylarından; görevden uzaklaştırılan, gözaltına alınan geçici olarak görevden çıkarılan veya maaşsız izine ayrılanlar tabanca taşıyamazlar.

Bu duruma giren Çarşı ve mahalle Bekçileri ve bekçi adayları tabancalarını ve mermilerini kadrolarında ilgili birim amirine, çalıştığı kadro dışında ise, tabanca almaya yetkili birim amirine teslim etmeleri ve amirlerin de teslim almaları zorunludur. teslim etme ve alma işlemi üç nüsha olarak düzenlenecek tutanakla saptanır. Bir nüshası ilgiliye verilir, diğer nüshaları da tabanca ile ilgili işlemlerle birlikte gerekli birimlere gönderilir.

İzin veya istirahat gibi görevden ayrılmayı gerektiren diğer hallerde, taşımakta oldukları resmi tabancalar bu personel üzerinde bırakılır.

Ancak; tutum ve davranışları, izinli veya istirahatli oldukları sırada üzerlerinde tabanca taşımalarını sakıncalı hale sokacağı kanısına varılan çarşı ve mahalle bekçileri ve adayların tabancaları; illerde o ildeki mesleki birim amirinin önerisi üzerine, en üst mesleki amirinin emriyle; ilçelerde, ilçedeki mesleki birim amirinin önerisi ve ilçe mülki amirinin emriyle alınır. Bu bekçiler tabancaları alınmadan izin ve istirahate çıkamaz ve çıkarılamazlar.

Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Bekçi Boy Kilo Hesaplama İçin Tıklayın 

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Bekçi Nasıl Olunur? Bekçi Olma Şartları Neler?

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!