Bekçilik Boy – Kilo Ölçümü Kaç Defa Yapılıyor?

Bekçilik Boy – Kilo Ölçümü Kaç Defa Yapılıyor?

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Bekçilik Boy – Kilo Ölçümü Kaç Defa Yapılıyor? hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizlerle paylaştığım yazılara kesinlik göz atın arkadaşlar.

Bekçilik Boy – Kilo Ölçümü Kaç Defa Yapılıyor?

Bekçi alımları Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre yapılmaktadır. Bundan dolayı boy kilo sınırlaması ise yönetmelikte şu şekilde açıklanmıştır: Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak zorundadır. 

Bekçilikte Boy – Kilo ölçüm işlemi iki defa yapılmaktadır. Adayların başvuru işlemlerinden sonra Evrak Teslim ve Ön Sağlık Aşamasında ilk defa adayların boy ve kilolarına bakılır uymayanlar burada elenir. Daha sonra ise adaylardan yazılı sınav, parkur ve mülakatı başarı ile tamamlayanlardan asil olarak kazananlar bulundukları ilde sağlık raporu aldırılır adaylar burada detaylı sağlık muayenesine girerler burada tekrardan boy kilo ölçümü yapılır. Boy – Kilo Hesaplaması yapmak istiyorsanız TIKLAYIN.

Bekçilik Genel Sağlık Raporu Alma Sürecim – Detaylı Olarak Anlatıyorum

Bekçilik Yeni Sağlık Yönetmeliği ile Genel Sağlık Raporu İşlemleri

 

 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!