Bekçilik E-Devlet Askerlik Terhis Belgesi Alma – Sorgulama

Bekçilik E-Devlet Askerlik Terhis Belgesi Alma – Sorgulama

Değerli okuyucular bu yazımda sizlere Bekçilik E-Devlet Askerlik Terhis Belgesi Alma – Sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik E-Devlet Askerlik Terhis Belgesi Alma – Sorgulama

E- Devlet üzerinden yapılan işlemlerin artmasından sonra her geçen gün yeni bir hizmet daha E Devlet sistemine eklenmektedir.

E Devlet üzerinden veri almak için ilk olarak kimlik doğrulaması yapılmadır.

Bunun için her Türk vatandaşına bir şifre verilmektedir. Bu şifreyi daha önce aldıysanız direk giriş yapabilir eğer şifreniz yoksa bunu PTT’den kimlik ibraz ederek alabilirsiniz.

  • İlk olarak sisteme giriş yapıyorsunuz. Sisteme giriş yapıldıktan sonra arama ekranına direk “Askerlik Durum Belgesi Sorgulama” yazdığınızda ekran direk gelecektir.

  • Uyarı ekranı karşınıza çıkıyor. Burada uyarıları kabul edip onaylıyorsunuz. Onayladıktan sonra size ait kişisel bilgileriniz sistemde hemen görünüyor. Daha sonra aşağıda bulunan “Yeni Belge Oluştur” sekmesine bastıktan sonra size ait “Askerlik Durum Belgesi” açılacaktır. Belgeyi yazdırabilir yada direk indirebilirsiniz.

 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!