Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına – Parkura Nasıl Gidilir?

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına – Parkura Nasıl Gidilir?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?  hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavına Nasıl Gidilir?

Arkadaşlar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik ve Mülakat aşamalarının tamamında size önerim sakalınız olmasın. Sebebi ise Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan alımlarda Ön Sağlık – Fiziki Yeterlilik – Mülakat aşamaları Polis Okullarında yapılmakta ve bu aşamalar için Polis Akademisi Başkanlığı tarafından komisyonlar kurularak bu komisyonlarda Emniyet Müdürleri bulunmaktadır. Disiplin ön planda olan mesleklerden biri olan Bekçilik için bunlara dikkat etmenizi öneririm. Parkura katılacağınız için parkur aşamasında giyeceklerinizi götürmeyi asla unutmayın.

Fiziki Yeterlilik Sınavını yani parkur aşamasını izlemek için Sınav Komisyonu bulunacak ve bu komisyon karşısında bilgilerini yani adınızı soyadınızı söyledikten sonra parkura gireceksiniz. Fiziki Yeterlilik Talimatında ise bu şekilde açıklama yapılmıştır:

Öncelikle adaylara gruplar halinde fiziki yeterlilik parkuru tanıtılacaktır. Adaylara parkuru tanıtım esnasında veya sınav esnasında oluşabilecek herhangi bir sakatlık durumunda fiziki yeterlilik sınav komisyonu sorumlu değildir. Daha sonra komisyonca ismi okunan aday komisyona kimliğini vererek kendini tanıttıktan sonra parkurun başlama noktasına gelip ve kameraya doğru dönüp kendisini bir kez daha tanıtarak parkura doğru döner.

Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı – Parkur Cezaları – Elenme Sebepleri

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

10 Yorumlar

  1. Arkadaşlar ortada fiziki yeterlilik sınavından sonra sözlü mülakat olacak diye bir söylenti dolaşıyor bazı parkur eğitimi verilen yerdeki eğitimi veren hocalarda aynı şekilde konuşuyor duyan oldu mu bilmiyorum ama kesin olarak sözlü mülakat ayrildi mi parkurdan bilgisi olanlar yaza bilir mi

  2. Mülakat aynı gün mü olacak

  3. Mülâkat aynı gün mü olacak bilgi werirmisiniz

  4. Fiziki yeterlilik sınavına katılmak icin iş yerinden izin alamadim rapor alsam sorun olurmu

  5. Admin fiziki yeterlilik sınavına giderken eşofmanlamı gizecez yoksa orda mı üstümüzü degiştirecegiz bilginiz varsa yardımcı olurmusun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir