2019 Yılı Bekçi Alımı İkamet Şartı Belli Oldu.

2019 Yılı Bekçi Alımı İkamet Şartı Belli Oldu.

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 Yılı Bekçi Alımı İkamet Şartı Belli Oldu.  hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için paylaşılan haberlere bakmadan çıkmayın.

2019 Yılı Bekçi Alımı İkamet Şartı Belli Oldu.

Bekçi adayları emniyet içerisinde bilgi alışverişinde kullanılan EBYS sistemi üzerinden paylaşılan Bekçi alımı ile ilgili genel esasları gösteren resimler yayınlandı.  Yazının sonunda sizlere paylaşılan resmi yayınladım.

772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi Kanunu ile Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği kapsamında; il bazında belirlenen kontenjanlara uygun olarak Emniyet Hizmetleri Sınıfında Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı yapılacaktır.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavına başvuracak adaylarda Yönetmeliğinin 5’inci maddesinde belirtilen diğer şartların yanında; “Erkek olmak, başvuru yaptığı il sınırlar içerisinde son 1 yıldır ikamet ediyor olmak (son bir yıl içerisinde söz konusu adreste ikamet ediyor iken; askerlik, öğrenim, tedavi, vb, makul sebeplerle ayrı adreste geçen süre dikkate alınmaz) ve en az lise veya dengi okul mezunu olmak” şartları aranacaktır.

Bekçilik Başvuru Ücreti Ne Zaman ve Hangi Bankaya Yatırılacak?

2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Bekçi Boy Kilo Hesaplama İçin Tıklayın 

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Bekçi Nasıl Olunur? Bekçi Olma Şartları Neler?

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!