Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular

Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular  hakkında bilgiler vereceğim. Lütfen yazının sonuna kadar okuyun ki aklınızda soru kalmasın. Tüm soruları sizler için cevaplayacağım.

Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular

Şimdi Bekçilik başvurusu yapan adaylar için Evrak Teslim ve Ön Sağlık yerleri açıklandı. Sizlere ilk baştan anlatıyorum. Daha önce başvuru yaptığınız yer için aşağıdaki linklerden giriş belgesini almak için tıklayın

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ (81 İL 2019 – 1. DÖNEM)

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ(İSTANBUL ANKARA 2019- 2. DÖNEM)

Yukarıdaki giriş belgesine tıkladıktan sonra E Devlet üzerinden giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza gelecektir. Burada en çok takılan soru Sınav Tarihi yazıyor diye geliyor arkadaşlar akademi zaten duyurusunda bunu belirtiyor çok takılmayın  duyuruda şu yazıyor: İlan edilen tarihte ve başvuru merkezinde adayların şahsen müracaatları alınıp ön sağlık kontrolü uygulanacaktır. 

Tüm Bekçi Adayları Burada İnstagram Adresi İçin Tıklayın

Yani Evrak Teslim ve Ön Sağlık aşamasından başka bir şey olmayacak bu aşamadan sonraki aşama olan Yazılı Sınav hakkında duyuruyu Polis Akademisi ileri bir tarihte açıklayacak.

Aşağıdaki evrak görüldükten sonra 

Başvuruda İstenilen Evraklar Formunu İndirmek İçin Tıklayın

Başvuru Dilekçesini İndirmek İçin Tıklayın

Sağlık Bilgi Formu İndirmek İçin Tıklayın

Bekçilik Yönetmeliğin 5. Maddesi Evli – Bekar Dilekçe Örneği İndir.

Arkadaşlar burada dikkat edilmesi gereken yer eğer başvurunuz 2019/1 ise evrakların başında 2019/1 yazacak ona dikkat edin.  Aşağıdan devam ediyoruz. Okumaya devam edelim.

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları

Evrakları nereye teslim edeceğim?

Evrakları giriş belgesinde çıkan Sınav Merkezi yazan yere belirtilen tarihte ve saate teslim edeceksiniz. Sizin gibi birçok kişi olacak aynı anda evrak teslim edecek.

Sakal ya da bıyıkla gitmek sorun olur mu?

Bununla ilgili paylaşım yok ama sakalsız kesin olacaksınız ön sağlıkta yüz incelemesi yapılıyor sakalınızı kesmeniz istenilebilir. Bıyık konusunda bir şey diyemiyorum.

Komisyon 2 nedir?

Bazı büyük şehirlerde başvurunun çok olmasından dolayı başka ile verilirken aynı anda ilde birden fazla komisyon yani evrak teslim ve ön sağlık yeri yapılabiliyor.

Evrakları nasil dolduracağım? 

Evrakları  tükenmez kalemde doldurabilirsiniz. Ayrica evraklarda bazı  yerleri gorevli personel ve doktor yazan yerleri evrak teslimde memurlar dolduracak siz kendinize ait yerleri dolduracaksınız.

Başvuru yaptım  ama mezun olamadım sorun olur mu?

Polis Akademisi size evrak teslim tarihi ne diyorsa o zamana kadar mezun olmanız lazim yoksa eksik evraktan elenme olur.

Sınav giriş belgesi nedir?

Sınav giriş belgesi E Devlet üzerinden giriş yaptığınıza yukarıdaki çıkan belge giriş belgesidir.

Giriş belgemde bazı harfler görünmüyor bu sorun bende mi var?

Hayır genelinde var sorun olmaz takmayın

Sınav Başvuru Dilekçesi nedir? 

Sizlere indirilmesi gereken formdur. Bunu kendiniz dolduracaksınız. Yukarıda indirmeniz için gerekli bağlantıyı verdim.

Evrak teslim tarihi gününde benim sınavım,nişanım,düğünüm var ne yapacağım?

Evrak teslim yapacağın okula ulaşman lazım okula durumunu anlatacaksın onlar bir yol buluyorlar. Polis Akademisini değil evrak teslim edeceğin okulu arayacaksın okulun numaralarını nette bulabilirsiniz hepsi var.

Kimlik fotokopisi, diploma ve aslını götürecek miyim?

Aslını ve fotokopisini götüreceksiniz aslı sizde kalacak fotokopisi orada kalacaktır. Diploma içinde geçerlidir. Eğer diplomanız yoksa geçici mezuniyet belgesini götürebilirsiniz bunu E Devlet üzerinden alabilirsiniz. TIKLAYIN

Bekçilik Yönetmeliğin 5. Maddesi Nedir?

Bu evrak için size hazır taslak veriyorum. Direk doldurabilirsiniz.  Evli – Bekar Dilekçe Örneği İndir.

Ne Zaman Gitmeliyim?

Size ait giriş belgesinde ki saatten 30 dakika önce evrak teslim yerinde olun.

İçeriye Telefon Alınıyor Mu?

Hayır alınmıyor.

Biyometrik Fotoğraf nasıl olmalıdır?

Bunun için bir açıklama yapılmamış ama resmi kurumlardaki evraklarda özellikle Emniyet alımlarında sakalsız olması önemlidir. Bence sakalsız olması sizin içinde iyi olacaktır.

İkamet belgesi nasıl olacak?

İkamet belgesi burada Nüfus Müdürlüklerinden alınan diye geçiyor ama nüfus müdürlükleri E Devlet üzerinden alınması gerektiğini söylüyorlar bundan dolayı siz yine bir gidip sorun verirlerse iyi olur vermezlerse yapacak bir şey yok. Belgenizi yanınızda götürün gösterin burada böyle şart var diye o zaman vermek durumunda kalabilirler. İkamet belgesi E Devlet Üzerinden almak için TIKLAYIN

Banka Dekontu Zorunlu Mu?

Evet dekontu götürmeniz gerekiyor eğer kaybettiyseniz ya da silindi ise bankadan tekrar istemeye çalışın belirli bir ücret karşılığı verebilirler. Dekontu götürmezseniz eksik belge olur. Bu da elenmenize sebep olur.

Terhis Belgesi nereden alınacak?

Kaybettiyseniz bulunduğunuz askerlik şubesinden alabilirsiniz. Elinizde varsa fotokopisi ile yanınızda bulun duracaksınız.

Yaş Düzeltmesi Belgesini Nereden alacağım?

Yaş düzeltme belgesi mahkeme kararı ile yaş düzeltmesi yapılanlar için geçerlidir. Yaş düzeltme ile ilgili bir şey yapmadıysanız bu belge sizin için geçerli değildir.

Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular

Belirtilen Tarihte Okulda Olmazsam Ne Olur?

Size giriş belgesinde belirtilen okulda ve saatte bulunmanız gerekiyor yoksa direk elenirsiniz.

Beni Başka İle Vermişler Neden?

Başvuru sayısının fazla olmasından dolayı bazı illerden diğer illere gönderme yapılmış bu sadece evrak teslim ve ön sağlık için geçerlidir. Başka bir şey düşünmenize gerek yok sadece evrakları size nere çıktı ise oraya teslim edeceksiniz.

Askerlik muaf belgesini götürecek miyim?

Askerlikten muaf alanlar terhis belgesi yerine mauf belgesini götüreceklerdir.

Başvurdum Ama Neden Gözükmüyor?

Bunun için kesin bir şey yok ama en belirgin olanı parayı yatırdıktan sonra E Devlet üzerinden başvuru tamamlanmasıdır. Bunun tek cevabını Polis Akademisi verebilir.

Benim şartlarım tutmuyordu ama başvurdum evrak teslim yeri de çıkmış ne olacak?

Evrak teslim aşamasında tüm evraklar incelenecek eğer şartları taşımıyorsan evrak teslim aşamasında eleneceksin.

Ön Sağlıkta Nelere Bakılıyor?

Ön sağlık aşaması hakkında tüm detaylı bilgi için TIKLAYIN

Evrakları nasıl dolduracağım resimli anlatım var mı?

Evet TIKLAYIN

Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

2018 Bekçilik Evrak Teslim ve Ön Sağlıkta Yaşananlar – GÜNCELLENİYOR

2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Bekçi Boy Kilo Hesaplama İçin Tıklayın 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

32 Yorumlar

 1. Bende hepatit b var sıkıntı olurmu

 2. Evrak teslim etme aşaması ve diğer aşamalarda bıyıklı olmam problem olurmu

  • Kardeşim Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı oku orada hepsi detaylı olarak anlatılmıştır. Soru cevap şeklinde sonuna kadar oku

 3. Teşekkür ederim öncelikle verdiğin bilgilerden dolayı. Benim sormak istediğim evrak teslim ve sağlık kontrolüne giderken saç sakal ve kıyafet nasıl olmalıdır bilgilendirir misin ?

  • Kardeşim Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı oku orada hepsi detaylı olarak anlatılmıştır. Soru cevap şeklinde sonuna kadar oku

 4. Sınav giriş belgesinde bazı harflerin görünmeme sebebi PDF uygulamasından kaynaklı. Adobe Acrobat reader la bu sorun ortadan kalkıyor.

  • Kardeşim Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı oku orada hepsi detaylı olarak anlatılmıştır. Soru cevap şeklinde sonuna kadar oku

 5. Benim 10 gün raporum var p.tesi on sağlık sınav için tarih vermişler gidemeyeceğim rapor u fax ile atarsam bu ay sonuna doğru bir tarih verirlermi

  • Kardeşim Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı oku orada hepsi detaylı olarak anlatılmıştır. Soru cevap şeklinde sonuna kadar oku

 6. Sınav tarihi günü terhis oluyorum askerden birgün öne alma ihtimali olabilir mi tarihi

  • Kardeşim Bekçilik Sınav Giriş Belgesi ve Sıkça Sorulan Sorular yazımızı oku orada hepsi detaylı olarak anlatılmıştır. Soru cevap şeklinde sonuna kadar oku

 7. ya arkadaslar ben bu evraklari niye indiremiyorum bi yardimci olunn deli olcammm

 8. Kardesim e devletten sınav giriş belgesinin çıktısını alıyorum ama onun altında ki gerekli evrakları indir olan yer hata veriyo indire basıyorum iniyor ama açılmıyor biçim hatası diyor simdi senin vermiş olduğun yerden indirdim orası yada burdan indirmemde sorun olmaz dimi onu soracaktım yani illa ordan indirecez diye şart yok senin verdiğin linkte aynıdır dimi

 9. Sakali kesip sadece biyikla gitsek sikinti olurmu be kardesim biyiklari uzatana kadar cok ugrastik 😆 kaytan biyikliyiz

 10. Eşim 3 4 ay önce kendi üzerinden babasına antidepresan lustral ilaç yazdırmıştı bu engel olur mu ??

 11. Gireceğiniz yer Mersin Şehit Altuğ VERDİ pomem-2 olarak geçiyor dilekçenin başlığına bu şekilde mı yazılacak yoksa sadece Mersin Şehit Altuğ VERDİ pomem olarak mı girilecek . Soru cevap kısmını okudum orada boule bi cevap bulamadım. İyi günler.

 12. Selamun aleyküm Admin kardeşim evrak teslimi sırasında üzerimizdeki telefonu alırlar mı yani bilmediğimiz bi memlekete gidicez telefonsuz da malum olmuyor bi sıkıntı olur mu yoksa almazlar mı telefonla

 13. Şuan sözleşmeli jandarma personeliyim kazanırsam derhal istifami vercegim bu bı sorun olur mu aşamalarda sonuç ta bana bı bilgi verebilirmisiniz ?

 14. Merhaba, sınav tarihinde şehir dışında düğünüm var bu konu ile alakalı yapılacak birşey var mı?

 15. Alımları takip edebileceğimiz ve başvurabileceğimiz bir link verirmisin Acaba

 16. Adli sicil kaydı e devletten olur mu

 17. Meb üzerinden sinav giris belgesi alamiyorum genel bi sorunmu var giris belgesi olmadan sinava gidebilirmiyiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir