Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Etme Dilekçesini Neyle Göndereceğiz? FAX – PTT – Kargo

Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Etme Dilekçesini Neyle Göndereceğiz? FAX – PTT – Kargo

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Etme Dilekçesini Neyle Göndereceğiz? FAX – PTT – Kargo  hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Yazılı Sınav Sonucuna İtiraz Etme Dilekçesini Neyle Göndereceğiz? FAX – PTT – Kargo

Bekçilik yazılı sınav sonucunda istediği sonucu alamayan ya da ben sonuca itiraz etmek istiyorum diyenler için Milli Eğitim Bakanlığı sınav duyurusunda sınavlara itiraz başlığında itirazların nasıl olacağını detaylı olarak açıklamıştır.

Arkadaşlar sonuçlar açıklandıktan sonra 2 iş günü içerisinde itiraz etmeniz gerekiyor. İtiraz için 20 tl civarında parayı yatırmanız daha sonra dekont ve sınavın adı yazılı olduğu bir dilekçe ile yapacaklardır. Polis Akademisi başkanlığına FAX ve ya Kargo – PTT yolu ile olabiliyor ancak itiraz süresi 2 gün olduğundan FAX atmanız en uygunudur. İtirazlar için bugün son gün arkadaşlar. Numaralar ve bilgileri yazının sonunda sizlerle paylaştım.

İtiraz yapacak arkadaşlar aşağıdaki aşamaları detaylı bir şekilde okuduktan sonra işlemleri gerçekleştirmesini öneriyoruz. Ayrıca yazı sonunda Dilekçe örneğini ve adresi paylaşıyorum indirebilirsiniz.

bekcilik-yazili-sinav-itiraz-dilekcesi indirmek için tıkla 

SINAV İTİRAZLARI

Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçlarının https://www.pa.edu.tr/, www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır.

 İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir.

Adaylar itiraz başvurularını, MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.

Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve ekinde dekontu olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

 Başvurusu ya da sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz.

bekcilik-yazili-sinav-itiraz-dilekcesi indirmek için tıkla 

Polis Akademisi Başkanlığı

Telefon      : +90 (312) 462 86 49  – +90 (312) 499 70 02
Fax            : +90 (312) 462 85 33
E-posta     : polisakademisi@egm.gov.tr
Web          : www.pa.edu.tr
Adres        : Polis Akademisi Başkanlığı Eymir Mah. 49. Sokak PK:06834 Gölbaşı / ANKARA

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

YORUMLAR
 1. Osman dedi ki:

  Son güne bırakıp, o olmaz, bu olur, hiç mantıklı değil bunları önceden bilgi olarak vermeniz gerekiyor şimdi ben posta attım siz faks olur diyorsunuz faksı açmıyor lar sabahtan akşama kadar ben bu insanların keyfini mi beklicem kırtasiye de veya kırtasiye kırtasiye mi dolaşacağım. kargo ya gidiyorum adı üstünde hızlı posta onlar bile yetişip yetişmeyeceğini düşünüyor madem bu ihtimalleri var Ankara bile bile soygunculuk yapmıyor mu? adaletsizlik yok mu? Cimer e başvuruyu şikayeti sonuna kadar hak ediyorlar

  1. Admin dedi ki:

   evet kardeşim böyle bir sorun var fax normalde en hızlı çözüm ama meşgul

 2. Fatih dedi ki:

  Dekontu ayrımı faxlıcaz yoksa itiraz dilekçesinin altınamı zımbalayalım fakslıyam

  1. Admin dedi ki:

   kardeşim ikisini arka arka yolla

error: Content is protected !!