Deniz Polisi Nasıl Olunur? Şartları Neler? - Polis Adayları

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Deniz Polisi Nasıl Olunur? Şartları Neler?

Deniz Polisi Nasıl Olunur? Şartları Neler?

Polis adaylarının merak ettikleri bir diğer polis birimi, Deniz Polisi Nasıl Olunur? Şartları Neler? Deniz Polisi hakkında bilgiler vereceğim.

Deniz Limanı Şube Müdürlüğü olarak; arama ve kurtarma hizmetlerinin yürütülmesinde, arama kurtarma faaliyetlerine daha süratli ve etkin gerçekleştirebilmek amacına yönelik faaliyetlerin ilgili ulusal mevzuat ve uluslararası sözleşmelere uygun olarak yürütülmesini sağlamak ortaya konulan bu planda belirtilen arama kurtarma görevlerinin icrasında, ilgili bakanlık, kurum/kuruluşların mevcut imkanlarının etkin kullanımını sağlamak, tabii ve suni göller, baraj gölleri, nehirler ve dalyan kanallarında seyir, can ve mal emniyetinin temini için iç araçlarının tonilatolarının, denize elverişlilik evraklarının denetimi ve muayene işlemlerini yapmış olduklarından emin olmak, denizde her çeşit araçlarda çalışacak nitelikli personelin ilgili kurumlarca evraklarının denetlenmesinin yapılması, çevre emniyeti, devlet büyüklerinin korunması emniyetli ulaşımlarının sağlanması, kritik bölgelerde deniz yönünden güvenliğinin sağlanması yönelik gerekli tedbirleri almak ve araç trafiğinin düzenlenmesi ve denetlenmesiyle ilgili usul ve esasları düzenlemektir.

OKUMALISIN  Polislik Mülakat Soruları ve Cevapları 1
Deniz Limanı Şube Müdürlüğü Kuruluş, Görev ve Çalışma Yönetmeliği ve ilgili Mevzuatlara göre;
 • Denizde meydana gelen ve karada devam eden her türlü kaçakçılık ile mücadele etmek
 • Sorumluluk alanımızda meydana gelen her türlü doğal afet ve intihar olayları ile ilgili arama kurtarma çalışmaları yapmak
 • Denizde veya iç sularda kaybolan, atılan veya saklanan suç aletlerini aramak ve çıkartmak.
 • Usulsüz Trol ve gırgır avcılığı ile mücadele etmek
 • Hudut Kapılarımızdan giriş çıkış işlemlerini güvenli şekilde yerine getirmek görevlerimiz arasındadır.

Deniz polisi olmak için ilk şart Emniyet Genel Müdürlüğünde polis memuru olarak görev yapıyor olma şartı vardır. Daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı Deniz Limanı Şube Müdürlüğünde alım ilanı yayınlanır. Polis memurları arasından belirlenen şartlara göre mülakat ve uygulamalı sınav yapılır. Şartlar yıllara göre değişiklik gösterebilir.

 • 250 metre aralıksız yüzme hemen ardından 50 metre sırt üstü yüzme
 • 25 metre su altından gitme
 • Eller havada 5 dakika su üzerinde durma
 • 1500 metre koşusu (zamana karşı)
 • Şınav, mekik, barfiks (Sayıları değişkenlik gösterebilir)
 • 35 yaşından gün almamış olmak ve herhangi bir ceza almamış olmak
 • Su içerisinde gerçekleşecek sınavlar havuz ortamında yapılacaktır.
OKUMALISIN  POMEM'de eğitim süresi ne kadar? 

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

2 Yorumlar

 1. oncelikle merhaba ben lise mezunuyum mesela ben parkuru geçersem mülaatta kalirsam bana öncelik tanırlarmı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir