E Devlet Araçlarım Kasko Poliçe Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

E Devlet Araçlarım Kasko Poliçe Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E Devlet Araçlarım Kasko Poliçe Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E Devlet Araçlarım Kasko Poliçe Bilgileri Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

E Devletin sunmuş olduğu Kasko Poliçe Bilgileri Sorgulama hizmeti sayesinde artık işlemlerinizi kolayca bilgisayar üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Konuyu daha fazla uzatmadan bu işlemleri nasıl gerçekleştirdiğimize geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde    E Devlet Araçlarım Kasko Poliçe Bilgileri Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi takdirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “Araçlarım” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan pencereden varsa üzerine kayıtlı araç veya araçlar varsa ekranda listelenecektir. Buradan işlem yapmak istediğiniz araç için “Seç” düğmesine tıklayarak devam edebilirsiniz.
  • İşlem yapmak istediğiniz aracı seçtikten sonra Araç Bilgileri listelenecektir.
  • Açılan pencereden “Sigorta” seçeneğini seçerek devam etmeniz gerekmektedir. Açılan pencereden “Kasko Poliçe Bilgileri” ekranına ulaşacaksınız.
  • Hasar bilgileri düğmesine tıklandığında (varsa) hasar bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.
  • Yazdırmak isterseniz sayfanın üst tarafında yer alan “Yazdır” butonuna tıklayarak çıktı alabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına “https://www.turkiye.gov.tr/araclarim” vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.