E-Devlet GSS Genel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet GSS Genel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır?
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E-Devlet GSS Genel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E-Devlet GSS Genel Sağlık Sigortası Sorgulama Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. İnternette en çok aranan kelimeler arasında yer alan E Devlet Genel Sağlık Sigortası Sorgulama işleminin nasıl yapılacağı hakkinde bilgi sahibi olmak isteyenler için bu makalemizde bu işlemi E Devlet uygulaması üzerinden nasıl yapılacağını anlatacağız. Konuyu fazla uzatmadan E Devlet üzerinden bu işlemi nasıl gerçekleştireceğimize geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde Genel Sağlık Sigortası Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Şimdi bu işlemi sizlere adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu Sorgulama” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan pencereden Genel Sağlık Sigortası Tescil Tarih Aralıklarını görebilirsiniz.
  • Yine açılan ekrandan Genel Sağlık Sigortası Prim Borç Detay Bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
  • İsterseniz çıktı almak için Yazdır butonuna tıklayarak çıktı alabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırınahttps://www.turkiye.gov.tr/sgk-gss-borc-dokumu vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası Nedir?

Genel Sağlık Sigortasının amacı ülke genelinde her bireyin temel sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi içindir. 18 Yaşını doldurmuş her bir birey bu sağlık sigortasından çalışıyorsa yararlanabilir. Aksi taktirde belirli bir ücret karşılında bu hizmetten yararlanabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!