E-Devlet Üzerinden Cep Telefonu ve E Posta Doğrulaması Nasıl Yapılır?

E-Devlet Üzerinden Cep Telefonu ve E Posta Doğrulaması Nasıl Yapılır?
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E-Devlet Üzerinden Cep Telefonu ve E Posta Doğrulaması Nasıl Yapılır? işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E-Devlet Üzerinden Cep Telefonu ve E Posta Doğrulaması Nasıl Yapılır?

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. Bugünkü makalemizde E Devlet Uygulaması Üzerinden Cep Telefonu veya E Posta Doğrulmasının Nasıl Yapıldığı hakkında bir takım bilgiler vereceğiz.

Cep telefonu doğrulma veya e posta doğrulma işlemi E Devlet üzerinden gerçekleştirilen bütün işlemlerinizde numaranıza mesaj olarak veya e posta olarak bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu kapsamda kişilerin E Devlet üzerinden alınan hastane randevuları bilgilendirme mesajı olarak gelecektir. Aksi takdirde şifrenizi unuttuğunuz halde şifrenizi sıfırlamanızda fayda sağlayacaktır. Fazla konuyu uzatmadan bu işlemleri E Devlet uygulaması üzerinden nasıl yapılacağı anlatalım.

E Devlet Uygulaması Üzerinden Cep Telefonu veya E Posta Doğrulması için öncelikle E Devlet sistemine kayıtlı olmanız gerekiyor. Şimdi bu işlemler için nasıl bir yol izleyeceğimize gelelim.

  • E Devletin resmi sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sağ üst tarafta bulunan isminize tıklamanız gerekiyor.
  • İsminize tıkladıktan sonra açılan pencereden “İletişim Seçenekleri ”ne tıklamanız gerekiyor.
  • Açılan sayfadan Cep telefonu veya E posta adresinizi doğrulayabilirsiniz.
  • Bilgileri girdikten sonra “Güncelle” butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/iletisim-secenekleri vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

E Devlet Şifremi Unuttum Nasıl Değiştirebilirim?

E Devlet sistemine ilk kayıt olurken telefon numaranızıhttps://www.turkiye.gov.tr/ adresine kaydedip doğruladıysanız PTT’ye gitmeden yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Bunun işin https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/SifremiUnuttum  adresine giderek şifrenizi değiştirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.