E-Devlet KYK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

E-Devlet KYK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E-Devlet KYK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E-Devlet KYK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir. E Devletin bu hizmetini kullanarak internetten güvenli bir şekilde kolayca bilgilerinize ulaşabilirsiniz. İnternet üzerinden en çok aranan başlıklardan birisi de E Devlet üzerinden KYK Borç Sorgulama İşleminin nasıl yapıldığıdır. Birçok insan bu işlemi nasıl yapılacağı hakkın da bilgi edinmek için internette araştırma yapıyor. Bu makalemizde sizlere E Devlet üzerinden KYK Borç Sorgulama işleminin nasıl yapıldığını ele alacağız. Konuyu fazla uzatmadan şimdi bu işlemi nasıl yapacağımıza geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi taktirde KYK Borç Sorgulama işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi taktirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “Öğrenim / Katkı Kredisi Geri Ödeme Sorgulama” yazarak devam etmeniz gerekiyor.
  • Açılan pençeden aldığınız Kredinin Türünü, Öğrenim Türü, Kredi Numarası gibi bilgileri de görüntüleyebilirsiniz.
  • İsterseniz ekranda ki Yazdır butonuna tıklayarak bu sayfayı yazdırabilirsiniz.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-geri-odeme-sorgulama vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.