E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması ve İcra Takibi – Dijital Türkiye

E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması ve İcra Takibi – Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması ve İcra Takibi – Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E-Devlet İcra Dosyası Sorgulaması ve İcra Takibi – Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

İnternette en çok kelimeler arasında E Devlet Uygulaması ile İcra dosyası Sorgulama Nasıl Yapılır? Ve bunun için gerekli işlemler nelerdir. Birçok insan bu sorunun cevabını internette arıyor. E Devlet üzerinden birçok hizmet yer almaktadır. Bu makalemizde internette en çok araştırılan E Devlet Uygulaması ile İcra Dosyası Sorgulama ve İcra Takibi işleminin nasıl yapılacağı nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini anlatacağız. Konuyu fazla uzatmadan bu işlemleri E Devlet uygulaması üzerinden nasıl yapılacağı anlatalım.

E Devlet uygulaması üzerinden İcra Dosyası Sorgulama ve İcra takibi yapabilmek için öncelikle E Devlet uygulaması üzerinden giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer bir E Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT merkezlerine giderek tek kullanımlık şifrenizi alabilirsiniz. Aksi taktirde bu işlemleri gerçekleştiremezsiniz. Şimdi gelelim adım adım nasıl bir yol izleyeceğimize.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra “İcra Dosyası Sorgulama” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan pencereden “İcra Dava Dosyalarım” başlığı altından varsa bir işleminiz görüntülenecektir.
  • Açılan pencereden aynı zamanda “Temel Dosya Bilgileri” başlığı altında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Açılan pencerede “Adınıza açılmış ya da müdahil olduğunuz bir dava kaydı bulunamamıştır.” Yazısı ile karşılaşıyorsanız adınıza ait bir icra dosyası bulunmadığı anlamına geliyor.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/adalet-icra-dosyasi-sorgulama vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.