E Devlet Üzerinden Öğrenci Nakil İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

E Devlet Üzerinden Öğrenci Nakil İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere E Devlet Üzerinden Öğrenci Nakil İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

E Devlet Üzerinden Öğrenci Nakil İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle E Devlet uygulaması üzerinden Öğrenci Nakil İşlemi gerçekleştirmek için E Devlet sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Vatandaşlarımızın birçoğu internet üzerinden Öğrenci Nakil İşlemini nasıl gerçekleştirileceği hakkında internette bu konu ile ilgili makaleleri araştırıyor. Önceden nakil başvuru için okul idaresine başvuru yapmanız gerekiyordu. Artık bu hizmeti E Devlet uygulaması üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Bu makalemizde sizler için E Devlet uygulaması üzerinden Öğrenci Nakil İşlemini nasıl gerçekleştireceğimiz hakkında birtakım bilgiler vereceğiz. Ve bu işlemlerin internet üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde kolayca nasıl yapılacağını anlatacağız. Şimdi konuyu fazla uzatmadan bu işlemleri adım adım nasıl gerçekleştireceğimize geçelim.

İlk önce bu işlemi yapabilmeniz için E Devlet Sistemine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde Öğrenci Nakil işlemini gerçekleştiremezsiniz. Eğer henüz E Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT merkezlerine giderek şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. Aksi takdirde bu işlemi ikinci defa yapıyorsanız sizden 4 TL işlem ücreti alınacaktır. Şimdi bu işlemi sizler için adım adım anlatacağım.

  • E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine ilk olarak giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra Giriş Yap butonuna basarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Giriş yapmak için e-Devlet Şifresi, Mobil İmza, e-İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden birini seçerek işleme devam etmeniz gerekmektedir.
  • İstenilen bilgileri doğru girerek Sisteme Giriş Yap butonuna tıklayarak işleminize devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sisteme başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra aramaya “MEB Öğrenci Nakil İşlemi” yazarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Bu işlemi gerçekleştirebilmeniz için Velisi olduğunuz bir öğrencisi olması gerekmektedir.
  • Açılan pencerenden “Veli Nakil Sistemine Bağlan” butonuna tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir.
  • Sizi Millî Eğitim Bakanlığının sitesi olan e.okul.meb.gov.tr adresine yönlendirecektir. Evet deyip devam etmeniz gerekmektedir.
  • Açılan penceren başvurusu yapılacak İl, İlçe, Kurum seçeneklerini seçerek “Başvuruyu Kaydet” butonuna tıklayarak devam etmeniz gerekmektedir.

İsterseniz tarayıcınızın adres satırına https://www.turkiye.gov.tr/meb-ogrenci-nakil-islemi vermiş olduğum linki yapıştırarak veya linke tıklayarak ta ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.