İnfaz Koruma Memuru – Gardiyan Nasıl Olunur?

İnfaz Koruma Memuru – Gardiyan Nasıl Olunur?

İnfaz Koruma Memuru adayları bu yazımda sizlere İnfaz Koruma Memuru – Gardiyan Nasıl Olunur? hakkında bilgiler vereceğim. Bu şartlar en son alım 2019 yılı ilanı için geçerlidir. Genel olarak  da şartlar aynı oluyor.

İnfaz Koruma Memuru – Gardiyan Nedir?

Adalet Bakanlığı bünyesinde görevli cezaevlerinde tutuklu ve hükümlülerin, cezaevi yönetmeliğine ve yasalara uygun davranmalarını gözeten, cezaevinin türlü işlerini yürüten görevliye İnfaz Koruma Memuru denir. Halk arasında bilinen adıyla gardiyan da denilmektedir.

İnfaz Koruma Memuru – Gardiyan Nasıl Olunur?

En son alım Adalet Bakanlığı tarafından 28 Haziran 2019 tarihinde yayınlandı. İnfaz Koruma Memur sayısı ise 6.126 kişi alınacaktır.

Başvuru Şartları İse:

a)  En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b)Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan  16/07/2019   itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezî sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak,(01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c)  Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm. ‘den kısa boylu olmamak,

d)  Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak, (Örneğin; 170 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 70+13=83’ten fazla, 70-17=53’ten az olmaması gerekmektedir.)

İnfaz Koruma Memuru – Gardiyan Boy – Kilo Hesaplama Yapmak İçin TIKLAYIN

İnfaz Koruma Memuru Görevleri Neler?

Cezaevine giren tutukluların veya hükümlülerin üzerlerini arar ve taşıdıkları kıymetli eşyaları emniyet altında tutarlar.

Cezaevi’nde bulunan tutuklu ve hükümlüler hakkında birtakım kayıtları tutmak ile mükelleflerdir.

Hükümlüleri koğuşa kadar götürerek kapılarını kilitlerler.

Tutukluların tüm ihtiyaçlarını yemek banyo sağlık gibi önemli ihtiyaçlarını karşılamak ile mükelleflerdir.

Günde en az 3 defa hükümlülerin sayımını yaparlar.

Ceza evinin temizliği infaz koruma memurlarından sorumludur.

İdareden tam anlamıyla infaz koruma memurları sorumludur.

Cezaevinde çıkacak tüm olaylara karşı önceden müdahale etmek olayların büyümesini sağlamak ve cezaevi sükunetini sağlamak onların görevidir.

YORUMLAR

  1. muhammed dedi ki:

    sayın sayfa yonetıcısı 180 boyunda 123 kıloyum gobegım yok gecmıste pskıyatrık ılac kullandım su an tamamen duzeldım ve hafıf duzeyde zeka gerılıgı tanısı aldım ama tedavı oldum ıkısıde duzeldı ama devlet kayıtlarında ıkısıde gorunuyor ve bıraz fazla kıloluyum ama vucudum fıt gıbı duruyor sızce ınfaz koruma memuru olabılırmıyım lutfen cabuk cevablayın bu benım ıcın cok onemlı lutfen saygılar ıyı aksamlar tesekkurler… muhammed soylu…

    1. Admin dedi ki:

      İnfaz koruma memuru için geçerli olan boy ve kiloyu sahip olmanız lazım ayrıca sağlık şartı inceleme sonucu karar veririlir