Mobil Park Polisi Nedir? Mobil Park Polisi Nasıl Olunur?

Mobil Park Polisi Nedir? Mobil Park Polisi Nasıl Olunur?

Mobil Park Polisi Adayları, bu yazımızda sizlere Mobil Park Polisi Nedir? Mobil Park Polisi Nasıl Olunur?  hakkında bilgiler vereceğiz.

Mobil Park Polisi Nedir? 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından bazı illerde 2017 yılında çalışmaları başlayan Mobil Park uygulaması tüm illere yayılmaya başladı. Bu uygulamadaki amaç parklarda huzurun sağlanması amaçlanmaktadır. İlk olarak Eskişehir ve Konya illerinde faaliyete geçmiştir. Proje çerçevesinde kentteki çeşitli parklarda yaşanan güvenlik zafiyetlerinin tespit edilmesinin ardından gerekli tedbirleri alan ekipler, burada yaşanan olumsuz olaylara da en hızlı şekilde müdahale ediyor.

Mobil Park Polisi Nasıl Olunur?

Mobil Park Polisi olarak ayrı bir alım yapılmamaktadır. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm polis memurları bu birimlerde çalışabilirler. Mobil Park Polisi olmak için ilk olarak Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Okullarını başarı ile tamamladıktan sonra Polis olarak atanmanız gerekmektedir. Maaş ve özlük hakları ayrı değildir.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

error: Content is protected !!