Anasayfa / ASKERİ ALIMLAR / Jandarma Subay-Astsubay-Uzman Dövme Engel Mi?

Jandarma Subay-Astsubay-Uzman Dövme Engel Mi?

Askeri personel ve öğrenci alımlarında geçerli olan sağlık yönetmeliğinden Jandarma Subay-Astsubay-Uzman Dövme Engel Mi? sorusunu cevaplayacağım. Yazının sonunda sizlere geçerli olan sağlık yönetmeliğini vereceğim oradan indirip bakabilirsiniz.

Jandarma Subay-Astsubay-Uzman Dövme Engel Mi?

Sağlık yönetmeliğinde direk dövme olarak arattığınız hiçbir sonuç çıkmamaktadır. Yönetmelikte Tatuajlar olarak geçmektedir.
Tatuaj: Dövme, insan derisi üzerine yapılan işaret ve desenlerin genel adıdır.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde Geçen Madde Aşağıdaki Gibidir:

Çeşitli nedenlerle oluşmuş, silahlı hizmete engel olmayan, lokalize ve az sayıda iyi huylu deri tümörleri, pigmente veya depigmente nevusler, hemanjiomlar, keloidler, sikatrisler ve yanık sekelleri (yüz bölgesinde 4 cm2 ’den, diğer vücut bölgelerinde 10 cm2 ’den büyük olanlar), tatuajlar (el ve yüz bölgesi hariç yazlık üniforma ile vücudun görünmeyen bölgelerinde 20 cm2 ’den büyük olanlar).

Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği için tıklayınız.

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. YA böyle saçma bi aistem olamaz,benim gibi binlerce kisinin cocukluk hayali astsubay,polis,erbaş vs gibi kolluk kuvveti olmak.Elimizde kolumuzda dövme var diye resmen geleceğimizden ekmeğimizden oluyoruz,benim önüme engeller koyup önümü kesen bu sisteme bir tek sözüm var,benim yerime giren şahısa hakkım helal falan değildir,bu sistemin böyle olmasında başrol oynayanlara da hakkım helal değildir,geleceğiyle oynadığınız binlerce gencin ahı üzerinizde olsun inşallah .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir