Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama – Boy – Kilo Hesaplama

Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama – Boy – Kilo Hesaplama

Jandarma Uzman Erbaş adayları, Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama – Boy – Kilo Hesaplama hakkında bilgiler vereceğim.

Jandarma Uzman Erbaş Yaş Sınırı ve Hesaplama – Boy – Kilo Hesaplama

UYARI: Aşağıdaki alım başvuru şartları en son alım olan 2019 yılına aittir. 2020 yılı için henüz bir alım duyurusu gelmedi. 

Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yağını bitirmemiş olmak,

AÇIKLAMA: Buradaki 4 Nisan en son alım olan tarihinden dolayıdır. 2020 yılı alımı geldiğinde yaş şartındaki ay ona göre düzeltilecektir. 

Sözleşmeli erbaş ve erlerden en az üç (3) yıl görev yapmış, müteakip sözleşme süreleri içerisinde ve 01 Ocak 2019 tarihi itibari ile yirmi dokuz (29) yaşını bitirmemiş olmak,

Uzman Erbaş Alımı Boy-Kilo ve Fiziki Yeterlilik Testi Ön Sağlık 

(a) Adayların Tablo-1‟de belirtilen boy ve kilo standartları ile adayların genel fiziki kusurlarının olup olmadığı kontrol edilecektir. İlgili şartları taşımayanlar müteakip aşamalara alınmayacaktır.

(b) Adaylar, giriş koşullarında belirtildiği şekilde; genel vücut yapısı, ağız, çene ve diş yapısının düzgün olması, frengi, kellik, yüzünde fazla miktarda çiçek bozukluğu, çıban, yara ve yanık izleri, vücudunda dövme, dilinde pelteklik, tutukluk, kekemelik ayağında düz tabanlık ve gözünde şaşılık, renk körlüğü vb. sağlık kusurlarının bulunmaması yönünden muayeneye tabi tutulacaklardır.

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!