Uzman Erbaş Sözlü Mülakat Soruları ve Cevapları

Uzman Erbaş Sözlü Mülakat Soruları ve Cevapları

Uzman Erbaş Adayları bu yazımda daha önceki alımlarda çıkmış, Uzman Erbaş Sözlü Mülakat Soruları ve Cevapları hakkında bilgiler vereceğim.

Güvercinlik Jandarma Lojistik Komutanlığı Nerede-Nasıl Gidilir?

Jandarma Uzman Erbaş Mülakat Deneyimi – Dikkatlice Okuyun

Uzman Erbaş Sözlü Mülakat Soruları ve Cevapları

Değerli uzman erbaş alımı ve askeri mülakatlara girecek arkadaşlar sizler için çıkmış bazı soruları cevaplandırdım. Elimden geldikçe soruları cevaplayıp buradan yayınlamaya çalışacağım. Yazımın sonunda sizlere bu alanda kaliteli bir uygulamayı önereceğim. İçerisinde yüzlerce soru olan ve kendinizi ifade etmenizi sağlayacak güzel bir uygulamadır.

İnkılapçılık ilkesini anlatınız?      

Çağın gerisinde kalan kurumları kaldırarak modern kurumların oluşmasını sağlamaktır. Bununla birlikte yapılan devrimlerin kalıcı ve sürekli olması önemlidir.

Laiklik ilkesini anlatınız?

Devletin, bütün dinlere eşit yaklaşması, kişilerin din ve vicdan hürriyetini koruması anlamına gelir. Devletin daha demokratik bir yönetim biçimine kavuşması için yönetimde dini etkiden arındırma gerekir. İnanç ve pozitif bilimlerin arasındaki sınırı kesin olarak belirleyen bir ilkedir.

Milliyetçilik ilkesini anlatınız?     

Ülkemizde bireyin hak ve özgürlüğüne önem vermeyi, bireylerin birbirlerinin haklarına saygı duymasını, ulusal birlik ve beraberliği sağlamayı hedeflemektedir.

Cumhuriyetçilik ilkesini anlatınız?           

Toplumun ulusal egemenlik ve cumhuriyet yönetimi anlayışını benimsemesi, halkın yönetime etkin biçimde katılması hedeflenir.

Devletçilik ilkesini anlatınız?      

Devletin kalkınma için gereken ekonomik modeli gerektiğinde kendi eliyle uygulayabilecek teşebbüsler kurmasıdır. Kamu çıkarlarını yakından ilgilendiren konularda devletin daha etkili bir mekanizma olması gerekir.

Halkçılık ilkesini açıklayınız?        

Halk arasında demokrasi kültürünün geliştirilerek halkın devleti daha iyi tanıması ve yöneticilerini nitelikli insanlar içinden seçmesi amaçlanır. Ulus, kendi geleceğini kendisi belirler.

İzmir’de ilk kurşunu atan kimdir?            

Hasan Tahsin

Gelibolu’da savaşın seyrini değiştiren köyün adı nedir?               

Oluklu Köyü

Tarih nedir?      

İnsan topluluklarının geçmişte meydana getirdikleri olayları, birbirleriyle olan ilişkilerini, sosyal ve ekonomik durumlarını, yer ve zaman göstererek, sebep sonuç ilişkileri içerisinde, belgelere dayalı olarak, objektif bir biçimde inceleyen sosyal bilim dalına tarih denir.

Nutukta nelerden bahsediliyor?             

Mustafa Kemal Cumhuriyet Halk Partisinin 2. Olağan Büyük Kongresi’nde 15 Ekim 1927’de mecliste 6 gün süren konuşmasında 1919 -1927 yılları arasındaki gelişmeleri anlatmıştır. Konuşma otuz altı buçuk saat sürmüştür. Sonradan “Nutuk, Büyük Nutuk, Söylev” adıyla tarihimizde yerini almıştır. M. Kemal bu konuşmasında; Osmanlı Devleti’nin son günlerini, Milli Mücadele yıllarını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu anlatmıştır.

Atatürk’ün katıldığı savaşlar nelerdir?

Trablusgarp Savaşı 29 Eylül 1911, İkinci Balkan Savaşı 1912- 1913, Çanakkale Savaşı 18 Mart 1915, Doğu (Kafkas) Cephesi 1916-1917, Suriye-Filistin Cephesi 1917-1918 Kurtuluş Savaşı (1919 – 1923), Sakarya Savaşı 20 Ekim 1921, Büyük Taarruz 4 Mart 1922

Marshall Planı nedir?    

Marshall Planı II. Dünya Savaşı sonrasında 1947 yılında önerilen ve 1948-1951 yılları arasında yürürlüğe konmuş ABD kaynaklı, antikomünist hedefleri olan bir ekonomik yardım paketidir. 16 ülke, bu plan uyarınca ABD’den ekonomik kalkınma yardımı almıştır. Türkiye de bu 16 ülkenin içersindedir.

Rönesans’ nedir?           

İtalya’da ve daha sonra Avrupa ülkelerinde hümanizmin etkisiyle ortaya çıkan klasik ilkçağ kültür ve sanatına dayanarak gelişen bilim ve sanat akımıdır.

‘Uyuşmazlık Mahkemesi’ nedir?             

Uyuşmazlık Mahkemesi adli, idari ve askeri yargı mercileri arasındaki görev ve hüküm uyuşmazlıklarını kesin olarak çözümlemeyle yükümlü olan mahkemedir.

Birici Dünya Savaşı’nın nedenleri nelerdir?         

Ham madde ve sömürgecilik yarışı, Fransa ile Almanya arasındaki Alsace Loure anlaşmazlığı, Balkanlardaki Avusturya Macaristan İmparatorluğu, Rusya çekişmesi, Avrupa’daki gruplaşmalar, Almanya ve İtalya güçlenerek Avrupa’nın güç dengesini bozması, Avusturya Macaristan İmparatorluğu veliahtının Saraybosna’da bir Sırp Miletçisi tarafından öldürülmesi.

Divan-ı Lügat’it Türk adlı eserin yazarı kimdir?   

Kaşgarlı Mahmut

Hababam Sınıfı nın yazarı kimdir?           

Rıfat Ilgaz

Birinci Dünya Savaşı’nın sonuçları nelerdir?        

Ham madde ve sömürgecilik yarışı devam etti, İmparotorluklar yıkıldı yerine uluslu devletler kuruldu, Cumhuriyet ve demokrasi yayıldı, Bir daha Savaşlar olmasın diye Milletler Cemiyeti (Cemiyet_i Akvan) kuruldu.

Türkiye’nin en büyük dağı hangisidir?   

Ağrı Dağı

Türkiye’nin kaç tane sınır komşusu vardır?         

Gürcistan, Ermenistan, Nahçıvan, İran, Irak, Suriye, Yunanistan, Bulgaristan’dır

Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı Devleti’nin savaştığı cepheler nelerdir?           

Kafkasya Cephesi, Çanakkale Cephesi, Yemen Cephesi, Hicaz Cephesi, Kanal Cephesi, Filistin Cephesi, Suriye Cephesi, Irak Cephesi, Galiçya ve Makedonya Cephesi.

1921 Anayasası’nın özellikleri nelerdir?

Milli Egemenlik ilk kez dile getirilir, Türk tarihinin en yumuşak anayasasıdır, Yasama ve yürütme yetkisi mecliste toplandığı için Meclis hükümeti söz konusudur.

‘Kamu Denetçiliği'(Ombudsman) nedir?              

Türkiye’nin kamu ile idarenin her türlü eylem,işlem,tutum ve davranışlarını,insan haklarına dayalı, adalet anlayışı içinde, hukuka ve hakkaniyete uygunluk yönlerinden inceleyen, araştıran ve önerilerde bulunan kurumdur.

Jandarma Uzman Erbaş Mülakat Deneyimi – Dikkatlice Okuyun

YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

 1. Kadir dedi ki:

  JANDARMA GENEL K.LIĞI SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ ALIMLARI 2018-1 yazılı ve mülakat soruları neler arkadaşlar??

 2. Muhammed dedi ki:

  Uzman çavuşluk soruları da buna benzer olur demi ?

  1. Admin dedi ki:

   Evet kardeşim

   1. ZAFER SADULLAH KIRLI dedi ki:

    abi çok zor ya bu kadar kelimeyi nasıl aklımızda tutucaz

    1. Admin dedi ki:

     Kardeşim çok kasmana gerek yok içinden geldiği gibi cevapla

    2. Arda Yilmaz dedi ki:

     Abi ben im uzmanligima daha cok var büyüyünce allah izin verirse uzman cavus ya da asayiş e. Başvuracagim ben daha 13 yasindayim allah uzman olmak isteyenleri oldursun benim abimde uzman erbaş allah hepsini korusun🇹🇷🇹🇷

   2. Rıdvan dedi ki:

    Merhaba uzman cavus için boy kilo tablosuna göre 6 kilom fazla sıkıntı olur mu acaba?

    1. Admin dedi ki:

     muayenede doktor kesin karar verir

 3. Uğur dedi ki:

  Merhaba ben 10.10.2018 tarihinde uzman erbaş olarak mülakata girdim ve kazandım hastane raporunu da 15.10.2018 tarihinde kargo ile gönderdim güvenlik soruşturmam bitmişmidir acaba ne zaman egitim cagrısı gelir bilgisi olan varsa

  1. Admin dedi ki:

   Güvenlik soruşturma süresi 60 günü buluyor kardesim bununla ilgili açıklama gelecektir duyuracagiz

   1. Buğra kızılkaya dedi ki:

    Merhaba ben uzman cavus sinavlarina girmek istiyorumda bu sorular yazilimi oluyor sozlumu peki mulakatta sozlu sinav varmi kac asamadan gecmemiz lazim kilo boy uyumu nedir acaba yayinlanan sorularin hepsi cikiyormu yoksa aralardan seçiliyormu

    1. Admin dedi ki:

     uzman erbaş alım aşamaları alım yapan kuruma göre değişiyor aşamalar için aramaya uzman erbaş alım ya da uzman erbaş fiziki yeterlilik yaz kardeşim gelir

     1. Ferhat dedi ki:

      Dostum 2020 de ne zaman jandarma uzman çavuş alımı olacak bilgin var mı ve çıkacak sorular nasıl olur sözlü mu yazılı mi??

     2. Admin dedi ki:

      Bana göre 2020 de zor gibi 2019 yılında girenlerin tamamı çünkü alınacak duyuru o yönde yapılmıştı

   2. Erdal uluç dedi ki:

    Meraba ben kara kuvetteler komutanlığı sözleşmeli er baş vuruşu yaptımda ben mülakatlarda sorulan soruları bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz acaba biraz yardımınıza ihtiyacım var varda

    1. Admin dedi ki:

     genellikle yukarıdaki gibi sorular çıkıyor

  2. Erkan dedi ki:

   Bende aynı durumdayım kardeşim bende 10.10.2018de gönderdim raporu daha 51 gün fln oldu çok yakın tarihte çağıracaklar bende beklemedeyim daha

   1. Aykut dedi ki:

    Hocam ben de girecem İnşALLAH bu ayın 25 inde sen 51 gün oldu bekliyorum demişsin kaç gün sonra seni çağırdılar

 4. Uğur dedi ki:

  Güvenlik soruşturması ne zaman başlamış olur sınavı kazandıktan sonra mı yoksa hastane raporunu teslim edilincemi başlar

 5. Uğur dedi ki:

  Merhaba kara kuvvetleri komutanlığında uzman erbaş (komando branşı) için sınavı kazanalı 48 49 gün oluyor ne gelen ne giden var ne zaman egitim cagrısı olacak daha çok beklermiyiz

   1. Uğur dedi ki:

    En fazla mı

   2. Furkan dedi ki:

    Benm babam ben küçük Ken terk edip gitti doğru düzgün okula bile giremedim çalışmak zorunda kaldım en büyük halim di asker olmak çok zor sorular aklımda tutmam imkansız Hayatda şansım yüzüme gülmedi annasini satem ne biçim hayat

    1. Enes34 dedi ki:

     Kardes sabret Allah buyuktur benimde en buyuk halaim asker olmak ama sinav falan beceremem hayirlisi bakalim sıkma canini

 6. Erkan dedi ki:

  Bende aynı durumdayım kardeşim bende 10.10.2018de gönderdim raporu daha 51 gün fln oldu çok yakın tarihte çağıracaklar bende beklemedeyim daha

  1. Uğur dedi ki:

   Dosyam 15/11/2018 de aramaya ulaşmış şükür geriye atanmak kaldı egitim yerine
   Sen ne durumdasın

 7. Hakan dedi ki:

  Şuan halen devam eden kara kuvvetleri mülakatlarına giren arkadaşlar var mı?

  1. ahmet dedi ki:

   5.12.2018 de msb nin yayınladığı uzman çavuş mülakatlarına gideceğim

   1. Serkan dedi ki:

    Ahmet kardeşim numaranı verir misin acil lütfen bana Ulaş instgram adresim srknylz Çorum diye çıkar

   2. mahir özgül dedi ki:

    kardesimm basvurunun kabul oldugunu nasıl ogrendin

   3. okan dedi ki:

    kardeşim bende gireceğim 12.12.2018 tarihinde nasıl geçti senin mülakat..

 8. tayfun dedi ki:

  LOJİSTİK BRANŞLI SÖZLEŞMELİ UZMAN ERBAŞ ALIMLARI 2018-2

  14 subat 2019 da jandarma sınavına gırecekler veya daha erken gırecekler var mı ?

  1. Furkan dedi ki:

   Şubat 12 sinde Allah’ın izniyle gireceğim kardeşim inşallah

  2. Zafer dedi ki:

   Kardeşim bnde silah tamircisi olarak başvurdum 14 Şubat ta gidicem ankara güvercinlik

  3. Emre dedi ki:

   19 subart da

  4. ibrabim dedi ki:

   Bende 11 Şubatta Gireceğim mulakata jandarma uzman erbaş lojistik branş beyaz Eşya Tamircisi

   1. Hanifi dedi ki:

    Kardeşim banada haber edermisin bende 19 şubatta beyaz eşya tamircisi olarak gideceğim Instagram hesabim bu yazarsa sevinirim Hanifi Zirek diye gözlüklü bir fotom var araba içinde yazarsan memnun olurum şimdiden sagol

  5. Murat dedi ki:

   Kardeşim bende gitcem 14 Şubat’ta

  6. Hanifi dedi ki:

   Kardeşim bende gireceğim 19.02.2019 da beyaz eşya klima tamircisi olarak

  7. Burak dedi ki:

   Bende gireceğim ama benimkisi 25 Şubat’ta aşçı olarak. 25 Şubat’ta gelen varmı ki

   1. erdem kra dedi ki:

    selamun aleykum kardeşim bende ikmal aşçılık için sınava gireceğim kkk sen sınava girdinmi tecrübelerin neler yardımcı olurmusun

   2. Buğra kızılkaya dedi ki:

    Abi birde bişi soracam benim babam 15.05.2007 tarihinde vefat etti daha onceden hapis gibi bir olayi olmuş ben girebilirmiyim peki sinavlara yoksa onumde sorun cikartirmı. Acaba

    1. Admin dedi ki:

     kardeşim güvenlik soruşturması alım kılavuzundaki maddelere göre yapılıyor

 9. Nazlı dedi ki:

  uzman çavuşluk için sözlü mülakat ta en aşağı kaç puan alınması gerekiyor? “

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim detaylı bilgiyı paylaşacağız

   1. davut dedi ki:

    10 en yüksek 15 zaten sözlüde

 10. Mustafa dedi ki:

  Başkan ben jandarma lojistik bölümü aşçı ilköğretime başvuruda bulundum ve mülakat ta ne sorar lar zorlar mı sorular bizleri bu arada 2018-2

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim sorular belli olmuyor genellikle buradakiler gibi çıkıyor

 11. Emre dedi ki:

  19 subart 2019 da jandarma lojistik er bas uzman mulakatına gırıcek ler var mı

  1. mehmet bozkurt dedi ki:

   bende basvurdum daha degerlendirmede kardesim onu bekliyorum bende

  2. Selami dedi ki:

   Kardesim bende 19 da gircem kasap olarak basvurdum

  3. Onur dedi ki:

   Jandarma uzmanlık ve diğer kuvvetlerin uzmanlıkları için 19 yaşında başvuru yapsam yaştan dolayı sıkıntı yaşarmıyım?

   1. Admin dedi ki:

    Karrdeşim alım kılavuzlarında yaş şartları detaylı olarak veriliyor orada yaş şartı uyuyorsa sorun olmaz alım olunca duyuracağız

 12. mehmetarslan dedi ki:

  arkadaşlar ben aday numaramı bilmiyorum ne yapmam gerekiyo

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim gerekli ise başvuru yaptığın kurumun personel öğrenci alım yeri ile iletişime geçebilrisin

 13. EMİN dedi ki:

  selamın aleyküm ben de 27 şubatta giricem beyaz eşya onarımcı olarak mülakat da ne sorulur ne edilir hiç bir bilgim yok yardımcı olabilecek varmı?

  1. Admin dedi ki:

   Mülakat deneyimleri geldikçe paylaşacağız kardeşim

  2. Volkan dedi ki:

   Merhaba Askere gittigimiz zaman uzman onbasi Ollarak kalmak istiyoruz yazili sinavi felan diolar onu gecersek fakat sozlu mulakat ta sorulari bilemezsek direk elenirmiyiz yoksa alinma durumumuz olabilir mi

   1. Admin dedi ki:

    Askeri alımlar değişiklik olacak gibi yeni askerlik kanunu ile alımlar değişeceltir

 14. Abdullah dedi ki:

  Selamun aleyküm ben 2018 yilinda uzman onbasi icin basvuru yaptim kabul edildi 15 nisanda sinava cagirdilar sıkıntılarimdan dolayi gidemedim. Bu sene yani 2019 yilinda yine basvuru yapmak istiyorum 2018 de gitmedigin icin bu yilki basvurumda bi skinti yasarmiyim acaba lutfen yardimci olun cok istiyorum uzman olmayi nolurr .

  1. Admin dedi ki:

   Hayır sorun olmaz

 15. Harun dedi ki:

  Kardeşim bende 20 şubat bana ön bilgi atarmısn girince

 16. Ali dedi ki:

  Lojistik Beyaz eşya 12 13 şubart ta güvercinlik

 17. Ali cenk dedi ki:

  Arkadaşlar ben uzman onbaşı basvurusunda bulundum şuan degerlendirmede acaba ne zaman kabul edildi veya edilmedi diye sonuç gelir

  1. Admin dedi ki:

   Belli olmuyor kardeşim

 18. Nurullah dedi ki:

  Mrb arkadaşlar bende 10 şubat 2019 uzman onbaşı başvurusu yaptım başvuru onaylandığı zaman nasıl öğrene bilirim onlar mı bilgi veriyorlar yoksa bizmi internet üzerinden takip ediyoruz

  1. Admin dedi ki:

   İnternet üzerinden takip ediliyor kardeşim genellikle başvuru şekli internet ortamında ise tabiki

   1. Nurullah dedi ki:

    Ne zaman açıklanır peki buna dair bi bilginiz varmı

   2. Kerim dedi ki:

    Merhaba ben yeni jandarma uzmanlığa başvuru yapmak istiyorum tarihler ne zaman belli olur ve nereden kayıt oluşturucaz

    1. Admin dedi ki:

     Belli değil kardeşim duyuracağız

 19. Yasin dedi ki:

  Merhaba Uzman onbaşı uzman çavuş oluyormu? Oluyarsada nasıl oluyor . Bir de ben 6 ay oldu teskere alalı bütün zırhlı araçları zürüyordum askerde tankçı mı yaparlar beni.

  1. Admin dedi ki:

   Rütbe yükselme aşamalarını yavaş yavaş paylaşıyoruz kardeşim

 20. Bilal dedi ki:

  Kardeşim bende 25 26 şubatta girecem

 21. Mehmet dedi ki:

  Merhaba, benim sol gözümde %40 görme kaybı var amaliyat oldum uzmanlıkta sıkıntı olur mu?

 22. Kerim dedi ki:

  Merhaba ben yeni jandarma uzmanlığa başvuru yapmak istiyorum tarihler ne zaman belli olcak. Ve nereden başvuru edicez yardımcı olur musunuz

  1. Admin dedi ki:

   Başvur şu an olunca duyuracağız jandarma.gov.tr adresinden ilanları takip edebilirisniz

 23. EA dedi ki:

  KARDEŞİM ÖNCELİKLE MERHABA BEN ASKERLİĞE DEVAM ETMEKTEUIM KKK BASVURU YAPTIM ONAYLANDI 26MARTTA MÜLAKAT VAR MÜLAKATLARDA ÖNCE YAZILI SONRA SPOR SONRA SÖZLÜ AYNI GÜN ICERISINDE MI GIRIYORUZ AYDINLATIRMISIN BİZİ ACİL ?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim işlemer belli olmuyor kılavuzda ayrıntılı bilgi verilmiştir. Onu incelemeni öneririm

 24. Burak dedi ki:

  8 mart cuma günü mulakatim vardi ben vanda askerlik yapiyorum 7 martta ucagim ankaraya gidecekti hava sartlarindan dolayi seferler iptal oldu havaallanindan ucak iptal olduguna dair belge aldim cebeciyi arayip durumu bildirip belgeyide fax ceksem tekrar mulakata girme sansim varmi bilen varsa yardimci olabilirmi

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim orayı araman gerekiyor kesin cevabı onlar verebilir sana

 25. Güngör dedi ki:

  22 şubatta gidecek var mi ordudan arkadaşlar

 26. Şahin dedi ki:

  Bn askerliğimi yapmadım 20 yaşındayim lise mezunuyum. Jandarma uzman alımını bkliyorum muayene olmadım.ağustoz ayında celb donemi haziranda muayene olursam yine ağustozda askere giderim .yoksa geçmi giderim

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim alımın ne zaman geleceği belli değil bir şey demek zor

   1. ALpaslan dedi ki:

    Kalp çarpıntım var sağlık mülakatında elenir miyim

    1. Admin dedi ki:

     hayır kardeşim kalp muayenesi sonucu karar verilir

 27. Zeki dedi ki:

  En son sınava giren kimler arkadaşlar ne soruyorlar sınavlarda bilginiz varmı?

 28. Ali dedi ki:

  FETÖ terör örgütü ile soru soruluyor. Mu acaba ?

  1. Admin dedi ki:

   Soruluyor

 29. Kadir dedi ki:

  Arkadaslar 22 martta ankara cebecide KKK uzmanlık sınavına katılacak varsa cevaplarsa sevinirim.

  1. Oguzhan dedi ki:

   Aday numarasını nerden bulablirim bilgisi olan varmı?

  2. Hüdo dedi ki:

   Merhaba kardesim sen ilk grup olarak girdin galiba sınava ne oldu sonuç az bilgi versen bende 2. Grup olarak girecegim neler sordular nelere calısalım

 30. Selim dedi ki:

  Merhaba buradaki sorular hariç başka sorular cikarmi yoksa sadece buradaki sorulara çalışsam olurmu teşekkür ederim yardımınız için

  1. Admin dedi ki:

   Çıkabilir başka sorularda

 31. bünyamin dedi ki:

  sol kolumda dövme var 3 tane 9 aydır sildiriyorum seans seans gidiyorum doktordan sildirdiğime dair kağıt alsam sizce işe yararmı çıkana kadar devam edicek çünkü seanslar birde plastik makyaj yaptırmayı düşünüyorum giderken koluma anlarlar mı ? 1 ay sonra çağrılıcağım ankaradan sınav için. teşekürler

  1. Admin dedi ki:

   Ön Sağlık Aşamasında Doktor İncelemesi ile belli olur bir şey demek zor

  2. Barış dedi ki:

   İyi günler ben fesih dilekçemi verdim 17 :12:2018 de meslege başladım 08. 05.2019 da fesih dilekçemi yazdım Hakkari deyim hala bekliyorum 16 gün oldu daha fesim gelmedi benim bekledim günlerin parası yatar mı yoksa fesih dilekçemin yazdığım günden itibaren maaş kesilir mi bana bir yardımcı olun

   1. Admin dedi ki:

    Bunu bağlı olduğun kurumun idari bürosuna ya bütçeye sormna lazım

 32. Latif dedi ki:

  Selam aleyküm 2019 1 uzman erbaslık mulakatina gidicem de bilgi verebilirmisiniz acaba nelere dikkat etmem lazım

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim sadece sakin ol yeterlidir birde götürülecek evrakları yanında bulundur

 33. Oğuzhan Doğan dedi ki:

  S.a abim ben 2019-1 uzmanlık başvurum onayladı 27 Mayıs’ta mülakatım var bende heyecanlanınca kekeliyorum ama normalde sıkıntı yok normal yani bu bana sıkıntı çıkarır mı?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim sakin olmaya çalış onlar zaten anlar

   1. Semih dedi ki:

    2019 Mayıs ayı mülakatları uzman erbaş alımlarında önlisanstan başvuru yapan kontenjan dolmuşmudur?
    Ben çağırıldım kpss puanım 68 fakat sözlü mülakattan elenme korkum var? Ne tarz sorular soruyorlar bilgilendirirmisiniz?

    1. Admin dedi ki:

     Kontenjan hakkında bilgim yok ama mülakat soruları yukarıdaki gibi genel sorular oluyor

 34. Jandarma dedi ki:

  Jandarma uzman erbaş başvurdum 27 Mayıs’ta mülakatın var ne soruluyor bilsin olan varsa bana ulasabilirmi boyum 176 kilo 57 sıkıntı olurmu acaba

 35. Muzo27 dedi ki:

  Bu soruların hepsini sormuyorlar sanırım

  1. Admin dedi ki:

   İçerisinden bir iki tane ve başka sorularda sorulabiliyor

   1. Muhamet dedi ki:

    Selm abi ne zaman uzman cavuş onbaşı alımı olacak bilginizvrmı inşala olurm enbuyk hayalim asker olmak bilgi vere bilirmisniz

    1. Admin dedi ki:

     TSK almayacak jandarma alabilir ama onunda tarihi bellli değil

 36. Bekir dedi ki:

  Merhaba ben 2019/1 uzman erbaş başvuru yaptım mülakatlara çağırıldım tüm evraklar tamam yalnız aday numaramı bilmiyorum nereden öğrenebilirim nolur yardımcı olun teşekkürler şimdiden

  1. Admin dedi ki:

   Başvuru evrağında vardır kardeşim

 37. Salih dedi ki:

  Bende 27 mayısta gidecem güvercinlik ankaraya 181 boyum 99 kg elerlermi sizce veya bilgisi olan cvp larsa sevinirim

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim 2019 uzman erbaş boy kilo yaz aramaya boy kilo tablosu gelir

 38. Turan dedi ki:

  Uzman çavuşluk sınavını geçtim kazandım. fakat heyet raporunda dermatoloji doktoru yanık izi 10 cm ve yanında yukarı yönde ok işareti şeklinde yazdı. Yanık izi kolumda. Çay dökülmüştü çok önceden. Acaba sağlık kurulundan geçebilir miyim. O kadar çalıştım böyle küçük bi olaydan elenmek koyar adama. Şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim o konuda bir şey demek zor

 39. FURKAN dedi ki:

  SELAMIN ALEYKÜM BEN 2019-1 UZMAN ERBAŞ SINAVINA GİRMEYİ HAK KAZANDIM KPSS GİRMEDİM SINAV OLCAKMIŞIM ORADA SINAV SORULARI HANGİ KONULARDAN VS NERELERDEN SORARLAR BİR BİLGİSİ OLAN VARMI ACABA???

  1. Admin dedi ki:

   Alım kılavuzunda tüm bilgiler detaylı olarak verilmiştir bölümler ve dersler

  2. Hasan dedi ki:

   Merhaba ben 20 mayısta gircem sınava yalnız benim omuz tarafında 3 adet jilet izi var ergenlikten kalma 2–3 cm lik tişört giyince görünmüyor. Acaba bi sorun olurmu varmı bilgisi olan??

 40. Recep dedi ki:

  2019 1 uzman cavus sinavina cagrildim 2 adet fotograf istemisler fotografin biyometrikmi vesikalikmi olacagi yazmiyor hangisini cikartmamiz gerekiyo

  1. Admin dedi ki:

   biyometrik götür kardeşim

 41. Burhan dedi ki:

  Mülakatlar kaç gün sürüyor 1 diyen var, 2 diyen var lütfen cevaplayin çok önemli benim için

  1. Kenan dedi ki:

   2 gün sürüyor ilk gün fiziki yeterlilik yazılı sınav KPSS olmayanlar için başarılı olursan ikinci gün sözlü mülakat diye biliyorum

 42. Barış dedi ki:

  selamün aleyküm abilerim kardeşlerim bır sorum olucak ben uzman çavuş olmak isitiyorum allah izin verirse ama 9 senedir hollandada yaşıyorum türkiye hakkında yani genel kültür olsun tarihtir bilgim yok bunun için yazılı sınavlarda değişiklikler oluyormu yurt dışından gelenler için yada nasıl yapabilirim cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim en son alım olan 2019 – 1 Jandarma Uzman alımına bir bak istersen kılavuzu detaylı incele

  2. Onur dedi ki:

   Selamun aleyküm 29. 05.2019 tarihinde mülakatım var kolumda ufak bir dövme var sıkıntı olur mu çoğu insan olmaz artık kalktı diyorlar doğrumu

   1. Admin dedi ki:

    Kardeşim doktora bağlı oluyor genellikle

 43. Barış dedi ki:

  19 yaşına gircem bu ayın 16 sında 20 olmadan askere gidebilirmiyim yada gittikten sonra orada uzman olarak kalmak istersem nasıl olcak hollandadan geliyorum 9 senedir orda yaşıyorum buna benzer başka bir sorum olmuştu fakat jandarma uzman alımlarına bak denmişti ben ökk de uzman erbaş olabilirmiyim genel kültür bilgim tarih filan sıfır bir bilginiz varmı acaba teşekkürler.

 44. Ahmet dedi ki:

  Benim sürmekte olan bi mahkemem war sorun oluşturulur mu

  1. Admin dedi ki:

   Kesinleşmesi lazım o zaman belli olur kesinleşmediği için sorun olmaz

 45. Kenan dedi ki:

  185 boyum kilom 92 elenirmiyim acaba bir iki kiloya tölerans tanıyorlar mı yoksa direk eliyorlar mı acaba ?

 46. Suat dedi ki:

  Merhaba admin şimdi uzman erbaş alımları var başvuracamda ben önlisans okudum ama halen altan dersim var ama büyük ihtimal verebilirim ama vermeyede bilirim şimdi kafama takılan işey var başvuru yapacamda önlisans mezunumu yapayım yoksa lise mezunumu yapacam?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim daha mezun değilsin lise mezunu yapman gerekiyor

 47. Ali dedi ki:

  Selamın aleyküm hayırlı akşamlar Salı günü mülakata gireceğim uzman onbaşı kara kuvvet komutanlığı mülakatı geçen girdiğimde geçemedim bana yardımcı olurmusunuz

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim bu konuda yardımcı olamayız

 48. enes dedi ki:

  admin selamun aleyküm 2019-1de sorulan soruları biliyormusun farklı şeyler var kimi 50 tane diyor kim 10 soru diyor kesin bilgin varmı çok merak ediyorum 30unda güvercinlikte sınavım var ne çalışacağımı bilmiyorum yardım eder misin?

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim bulduğumuz sorular bunlar elimize ulaştıkça güncelliyoruz

  2. mustafa dedi ki:

   kanka benimde 30 unda nerden geleceksin sınava

   1. Enes dedi ki:

    Ankara

 49. Emre dedi ki:

  Beyler ben bu dun sinava girdim gectim spora girdim gectim mulakata girdim 3 soru sordu 1 tanesini yarim yamalak bildim o heyecanla ama seklimi hic bozmadim ve dosyalar geldi gectin dediler kafaniza takmayin cok kolay oldu

 50. Ertugrul dedi ki:

  Kardeşim bu bankaya borcumuz var sınavım ayın 13 de kazansam borç bi sıkıntı yaparmı

  1. Admin dedi ki:

   Sorun olmaz

 51. .usa dedi ki:

  Ayın 23nde mülakata gidecem tavsiyeleriniz ne yapmam lazım mülakatta neler soruluyor

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim rahat ol yeter kendini kasma günlük olaylardan ve genel kültür soruları gelebiliyor

 52. Ahmet dedi ki:

  Merhabalar
  Ben uzman erbaş’lığa başvurdum ve 08.07.2019 tarihinde ankaraya çağrılııyorum. Ne yapmam gerek ne soracaklar, benim nelere çalişmak gerek, yani beni Bi güzel bilgilendirirmisiniz.
  Şimdiden teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim 2019 Jandarma Uzman Erbaş mülakat deneyimleri yaz google gelir bir kaç tane bak

  2. ramazan dedi ki:

   sağ el isaret parmagimda amaliyet izi var mukatlarda sorun olur mu

   1. Admin dedi ki:

    ön sağlık aşamasında inceleme ile belli olur

 53. Harun dedi ki:

  Sözlü mülakat da ne sırlar kardeşim bende girecemde

  1. Admin dedi ki:

   Yukarıdaki sorular ve buna benzer sorualr çıkıyor

   1. Burak Aksu dedi ki:

    Beni yks sınavı sonuçlanmadan çağırdılar fakat msü nin şartları içinde yks nin her iki oturumunda da baraj şartı var ben burayı anayamıdım yardımcı olabilir misiniz .

    1. Admin dedi ki:

     Mülakat sonrası tyt ve ayt sınavlarının da etkisi oluyor kardeşim

 54. Burak dedi ki:

  Arkadaşlar mülakat süresi fyt ve sözlü hepsi bir gün mü sürüyor ve ne zaman açıklanır .

 55. Yusuf dedi ki:

  Ben de Başvuru yaptım kolumda sırtımda bacağımda dövme var uzman olma şansım ne kadar.

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim aramaya askeri alımda dövme yaz gelir

  2. Ferdi dedi ki:

   2 ay önce mülakata girdm kaldım şimdi bir daha gidiyom aynı sağlık raporu olurumu acil cvp istiyorum size zahmet

 56. Yusuf dedi ki:

  S. A abicim başvuru yaptım fakat vücudum da görünmeyen yerler de dövmem var kolda bacakta belim de sizce ne kadar şansım var mülakatlara gitmekte terettüt ediyorum.

  1. Admin dedi ki:

   kolda ve yüzde elde direk elenme diğer yerlerde ise derecesi sitemiz var askeri alımda dövme yaz aramaya gelir

 57. Volkan dedi ki:

  Bu güncel soruların uygulaması yokmu daha iy takip edebileceğimiz

  1. Admin dedi ki:

   sorular geldikçe direk ekleme yapacağız

 58. İkmal Çavuş dedi ki:

  23.05.2019 tarihinde KKK Uzman Çavuş Mülakatına girdim ve kazandım sağlık raporum da belirtilen süreler içerisinde Personel Temin Daire Başkanlığına hastane tarafından gönderildi fakat ne haber var ne bir bildiri ne de bir duyuru bu durum hakkında bilgisi olan var ise bilgi verebilir mi ? Allah herkesin gönlüne göre versin ..

  1. Admin dedi ki:

   biraz uzun sürebiliyor prsonel temin merkezini arayarak bilgi alabilirsin

   1. İkmal Çavuş dedi ki:

    Teşekkürler fakat Personel Temin Merkezi ile iletişim kuramıyorum mevcut iletişim hattı sürekli meşgul çalıyor

 59. muhammed dedi ki:

  merhaba arkadaşlar ben 21 ekimde ANTALYA/KEPEZ sahil güvenlik yara savunma uzman erbaş sınavına gireceğim MÜLAKAT NASIL.SORULAR NELER. YARDIMCI OLURMUSUNUZ

  1. Admin dedi ki:

   uzman mülakat anısı yaz aramaya kardşeim

 60. Ali Rıza gönen dedi ki:

  Bu uzman lıkta döğme sıkıntısı ne gibi durumlrda sıkıntı oluyor boyutu kaç santim geçmemesi lazım

  1. Admin dedi ki:

   elde kolda boyunda ise sorun oluyor

 61. Fatih Ayhan dedi ki:

  Selamun aleyküm abi Allah izin verirse askere gittiğimde uzman erbaş olarak kalmak istiyorum ama ayağımda düz tabanlık var şimdiye kadar bi ağrı sızı olmadı orada sıkıntı yaparlar mı

  1. Admin dedi ki:

   Arama kısmıan düz taban yaz kardeşim

 62. Mustafa dedi ki:

  Selam aleykum benim diplomam yok okur yazarlk belgemide alamadim birturlu bna bi yardimci olurmusunuz bu konuda bilgisi olan varmi

  1. Admin dedi ki:

   Kardeşim alım şartları kılavuzda detaylı olarak verilmiştir.

 63. Ferdi dedi ki:

  1 buçuk ay önce sağlık raporu aldım şimdi Bi daha gidecem kabul ederler mi aynı sağlık raporunu

  1. Admin dedi ki:

   askeri alımlarda alınan sağlık raporu alımı yapılan branşa göre yapılır

 64. Eray dedi ki:

  Öncelikle merhaba vücut kitle endeksinin 18 olması yetiyor demi yani 18i karşıladığında geçmiş oluyosun demi admin ? Yanıtlarsanz sevinirim kolay gelsin.

  1. Admin dedi ki:

   alım ilanlarındaki kılavuza gör ekabul ediliyor hangi alıma başvuruyorsanız o kılavuzdaki boy kiloya bakmanızı öneririm

 65. Samet dedi ki:

  S. A pskiytride tadavi görmüştüm ama 2 sene önce bir sıkıntı olurmu bilgi verirseniz sevinirim?

  1. Admin dedi ki:

   muayene sonucu belli olur

 66. mahir dedi ki:

  kara kuvvetler komuntanlığı uzman çavuş soruları vede sözlü mulakatlar nasıl?

  1. Admin dedi ki:

   sorular genellikle yukarıdaki gibi oluyor

 67. ersegün dedi ki:

  admin bu sorulan sorular yıldan yıla değişiyor mu yoksa aynı soruyu mu soruyorlar

  1. Admin dedi ki:

   genellikle aynı oluyor ama güncel olarakta sorular ekleniyor

 68. Enes dedi ki:

  Kpss şartı yok diye biliyorum eğer yoksa uzman erbaş sınavında hangi konular çıkacak

error: Content is protected !!