Anasayfa / Bekçi Sağlık / Lazer Bekçiliğe Engel Mi?
Lazer Bekçiliğe Engel mi?

Lazer Bekçiliğe Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Lazer Bekçiliğe Engel mi?  olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.  Bekçi alımlarında artık sağlık yönetmeliği olarak Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliği kullanılacaktır.

Lazer Bekçiliğe Engel mi?

Emniyet teşkilatı bünyesinde aranacak sağlık şartlarını, sağlık kurulu raporu alınmasını ve bu raporlara göre yapılacak işlemlere ilişkin hususları kapsayan “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik, emniyet teşkilatının amir ve memur ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan polis eğitim-öğretim kurumlarına alınacak öğrencilerde, teşkilata yapılacak ilk atamalarda, ayrıldıkları öğrencilik veya memurluğa geri dönüşlerde, Emniyet Hizmetleri Sınıfı dışındaki birimlere açıktan ve naklen atamalarda, hastalanma, malullük ve vazife malullüğünde, vazife malulü olarak çalışmaya devam etme durumunda ve hizmet sınıfı değişikliklerinde aranacak sağlık şartlarına ilişkin usul ve esasları belirliyor.

Daha önceki alımlarda ”Adayların göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon geçirmemiş ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaklardır.” Bu maddeye bağlı olarak önceki yıllarda lazer tedavisi polis olmaya engel teşkil ediyordu.

Ancak şu an geçerli olan madde ise  Adayların göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır.” ifadesi yer alırken operasyona ilişkin bölüm çıkarıldı. Bu maddenin değişmesi ile birlikte lazer tedavisi olan adayların bekçi olması mümkün oldu.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

11 Yorumlar

 1. Göz numaraları en fazla kaç olmalı bilginiz var mı ? Benim gözlerim sağ 2 miyop sol 2 miyop lazer olmalımıyım.

  • Sağ 2 sol 2 en fazla

   • Polis akademisini aradım orada yardımcı olan polis abimiz 2 göz toplam 2 olacak dedi. Ve ilk sağlık mülakatına gittiğim yerde gözlüklü bir polise sordum yeni polis olmuş sanırım oda aynısını söyledi. Kararsız kaldım.

 2. Yuzumde kırmizi dogum lekesi var yinede bekci olmak istiyorum sıkıntı olur diye dusunuyorum sizce de olir mu

 3. Merhaba ben 5 yıl önce testis tümörü ameliyati oldum sol
  Sol testisim ameliyatla alindi. Digeri saglam ve aktif halde acaba bekci olmama engel bir durum varmi??

 4. merhaba. ön sağlık kurulunu geçtim. göz derecelerim 2.25 e 1.75 miyopi. bu ara lazer ameliyat olacağım. bu bana sıkıntı çıkarır mı ? teşekkürler

 5. Merhaba sol gözüm sadece bozuk -3.00 miyop sağ göz 0.25 sorun olurmu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir