Lazer Bekçiliğe Engel Mi?

Lazer Bekçiliğe Engel Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Lazer Bekçiliğe Engel mi?  olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.  Bekçi alımlarında artık sağlık yönetmeliği olarak Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliği kullanılacaktır.

Lazer Bekçiliğe Engel mi?

Emniyet teşkilatı bünyesinde aranacak sağlık şartlarını, sağlık kurulu raporu alınmasını ve bu raporlara göre yapılacak işlemlere ilişkin hususları kapsayan “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik, emniyet teşkilatının amir ve memur ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan polis eğitim-öğretim kurumlarına alınacak öğrencilerde, teşkilata yapılacak ilk atamalarda, ayrıldıkları öğrencilik veya memurluğa geri dönüşlerde, Emniyet Hizmetleri Sınıfı dışındaki birimlere açıktan ve naklen atamalarda, hastalanma, malullük ve vazife malullüğünde, vazife malulü olarak çalışmaya devam etme durumunda ve hizmet sınıfı değişikliklerinde aranacak sağlık şartlarına ilişkin usul ve esasları belirliyor.

Daha önceki alımlarda ”Adayların göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon geçirmemiş ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaklardır.” Bu maddeye bağlı olarak önceki yıllarda lazer tedavisi polis olmaya engel teşkil ediyordu.

Ancak şu an geçerli olan madde ise  Adayların göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır.” ifadesi yer alırken operasyona ilişkin bölüm çıkarıldı. Bu maddenin değişmesi ile birlikte lazer tedavisi olan adayların bekçi olması mümkün oldu.

YORUMLAR

 1. yunus dedi ki:

  Göz numaraları en fazla kaç olmalı bilginiz var mı ? Benim gözlerim sağ 2 miyop sol 2 miyop lazer olmalımıyım.

  1. Admin dedi ki:

   Sağ 2 sol 2 en fazla

   1. yunus dedi ki:

    Polis akademisini aradım orada yardımcı olan polis abimiz 2 göz toplam 2 olacak dedi. Ve ilk sağlık mülakatına gittiğim yerde gözlüklü bir polise sordum yeni polis olmuş sanırım oda aynısını söyledi. Kararsız kaldım.

 2. Esat dedi ki:

  Yuzumde kırmizi dogum lekesi var yinede bekci olmak istiyorum sıkıntı olur diye dusunuyorum sizce de olir mu

  1. Admin dedi ki:

   ön sağlıkta belli olur

 3. Mustafa dedi ki:

  Merhaba ben 5 yıl önce testis tümörü ameliyati oldum sol
  Sol testisim ameliyatla alindi. Digeri saglam ve aktif halde acaba bekci olmama engel bir durum varmi??

  1. Admin dedi ki:

   Arama testis yaz kardeşim gelir yazımız

 4. önder dedi ki:

  merhaba. ön sağlık kurulunu geçtim. göz derecelerim 2.25 e 1.75 miyopi. bu ara lazer ameliyat olacağım. bu bana sıkıntı çıkarır mı ? teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Hayır lazer tedavisi kabul ediliyor sorun olmaz

 5. yücel dedi ki:

  Merhaba sol gözüm sadece bozuk -3.00 miyop sağ göz 0.25 sorun olurmu ?

  1. Admin dedi ki:

   Sag 2 sol 2 toplam derece bu

 6. Mevlut dedi ki:

  Merhaba ben kayma ve lazer ameliyatı oldum hakem hastane ameliyatları yazdı sağ göz gizli kayma yazdı 7a 3a olumlu yazdı Ankara’da sonuç neolur

  1. Admin dedi ki:

   sağlam yazdı ise sorun olacağını sanmıyorum

  2. ahmet yüce dedi ki:

   kardeşim sonuç geldi mi bende aynı durumdayım.

   1. Mevlut dedi ki:

    Daha gelmedi

   2. Mevlut dedi ki:

    Senin geldimi sonuç kardeşim