Lazer Bekçiliğe Engel mi? - Bekçi Adayları Sağlık Şartları

Anasayfa / Bekçi Sağlık / Lazer Bekçiliğe Engel mi?
Lazer Bekçiliğe Engel mi?

Lazer Bekçiliğe Engel mi?

Bekçi Adayları, bu yazımızda sizlere Lazer Bekçiliğe Engel mi?  olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.  Bekçi alımlarında artık sağlık yönetmeliği olarak Emniyet Teşkilatı Sağlık yönetmeliği kullanılacaktır.

Lazer Bekçiliğe Engel mi?

Emniyet teşkilatı bünyesinde aranacak sağlık şartlarını, sağlık kurulu raporu alınmasını ve bu raporlara göre yapılacak işlemlere ilişkin hususları kapsayan “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği” Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yönetmelik, emniyet teşkilatının amir ve memur ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan polis eğitim-öğretim kurumlarına alınacak öğrencilerde, teşkilata yapılacak ilk atamalarda, ayrıldıkları öğrencilik veya memurluğa geri dönüşlerde, Emniyet Hizmetleri Sınıfı dışındaki birimlere açıktan ve naklen atamalarda, hastalanma, malullük ve vazife malullüğünde, vazife malulü olarak çalışmaya devam etme durumunda ve hizmet sınıfı değişikliklerinde aranacak sağlık şartlarına ilişkin usul ve esasları belirliyor.

Daha önceki alımlarda ”Adayların göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır. Göze ait hiçbir operasyon geçirmemiş ve lazer müdahalesi geçirmemiş olacaklardır.” Bu maddeye bağlı olarak önceki yıllarda lazer tedavisi polis olmaya engel teşkil ediyordu.

OKUMALISIN  Tırnak Yeme - Saç - Kirpik - Kaş Yolma Bekçi Olmaya Engel Mi?

Ancak şu an geçerli olan madde ise  Adayların göz ve göz ekleri tam ve sağlam olacaktır.” ifadesi yer alırken operasyona ilişkin bölüm çıkarıldı. Bu maddenin değişmesi ile birlikte lazer tedavisi olan adayların bekçi olması mümkün oldu.


ÜCRETSİZ BEKÇİLİK sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için BEKÇİ adaylarına, içerisinde binlerce gerçek BEKÇİ mülakat soru ve cevabı olan BEKÇİ mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce BEKÇİ adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

ÜCRETSİZ İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

3 Yorumlar

  1. Göz numaraları en fazla kaç olmalı bilginiz var mı ? Benim gözlerim sağ 2 miyop sol 2 miyop lazer olmalımıyım.

    • Sağ 2 sol 2 en fazla

      • Polis akademisini aradım orada yardımcı olan polis abimiz 2 göz toplam 2 olacak dedi. Ve ilk sağlık mülakatına gittiğim yerde gözlüklü bir polise sordum yeni polis olmuş sanırım oda aynısını söyledi. Kararsız kaldım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir