Anasayfa / Harp Okulları / MSÜ Harp Okulları – Astsubay MYO Boy Kilo Hesaplama

MSÜ Harp Okulları – Astsubay MYO Boy Kilo Hesaplama

MSÜ Adayları, MSÜ Harp Okulları – Astsubay MYO Boy Kilo Hesaplama hakkında bilgiler vereceğim. Aşağıda verilen tablo en son alımda geçerli olan boy-kilo tablosudur. Bu tablodaki boy-kilo oranları kabul edilmektedir.

MSÜ Harp Okulları – Astsubay MYO Boy Kilo Hesaplama

*17 ve üzeri yaş için Boy ve Ağırlık Sınırları Tablosu

AÇIKLAMA:

1) 19 yaş ve üzeri kadınlar hakkında tablonun ilk dört satırı, 19 yaş ve üzeri erkekler hakkında tablonun ilk iki satırı uygulanmaz.

2) 19 yaşından küçük kadınlar hakkında tablonun kırkikinci (kırkiki dahil) satıra kadar olan bölümü, 19 yaşından küçük erkekler hakkında tablonun yirmidokuzuncu (yirmidokuz dahil) satıra kadar olan bölümü uygulanır.

3) Ağırlık alt ve üst sınırlarının hesaplanmasında vücut kitle indeksinin alt sınırı 19 (kg/m²), üst sınırı 26 (kg/m²) olarak esas alınmıştır.

4) Vücut Kitle İndeksi = Ağırlık/Boy (kg/m²) formülü üzerinden hesaplanmıştır.

5) Hava Harp Okulu adayları için uygulanacak boy-kilo sınırları tablodaki 165 cm -190 cm (dahil) arasında olacaktır

Asker Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

13 Yorumlar

  1. Boyum 157 kilom 50 kara kuvvetlerde asker olabilir miyim bu cevap benim için çok önemli olacak 157 boyla asker olunur mu

  2. msü kendı sitesınde değişiklik gösterıyo bu tablo

  3. Yaş 19 dan küçük derken 19 dan gün mu almış olmamiz lazım yoksa 19 dolmuş mu olmalı boy 198 de?

  4. Admin sa. Ben 15 Ekim 2001 doğumluyum boyum 198 2020 de msu mulakatlarina girebilirmiyim boydan dolayı tablonun 1 ve 2 satırına göre cevap verirmisin

  5. Admin benim boyum 1.60 polisliğe boy sınırı 1.62. Astsubaylarda ise bazı sitelerde 1.58 bazı sitelerde 1.40 boy isteniyor bayanlarda bu değişikliğin sebebi nedir. Ben 160 boyumla asker olabilirmiyim?

  6. Yeni tabloda astsubaylık ta 1.68 yazıyor doğru mu acaba admin anlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir