Netflix, TV Kanalı Mantığıyla Yayın Yapan Bir Mod Test Ediyor.

Netflix, TV Kanalı Mantığıyla Yayın Yapan Bir Mod Test Ediyor.

İsteğe bağlı video akışı pazarında liderlik pozisyonu kazanan Netflix’in , standart web tarayıcıları aracılığıyla web üzerinden erişilebilen doğrusal bir programlama kanalını test ettiği bildiriliyor.

Netflix, TV Kanalı Mantığıyla Yayın Yapan Bir Mod Test Ediyor.

Netflix Direct adı verilen kanal , ABD, Fransa ve başka yerlerden film , TV şovu ve diğer içerikleri yayınlayacak . Hizmet 5 Eylül’de kullanıma sunulmaya başladı ve şimdilik yalnızca Fransa’nın bazı bölgelerinde mevcut. Ancak şirketin önümüzdeki ay ülke çapında daha fazla bölgeye yayılmayı planladığı bildiriliyor.

Netflix lansmanı onaylayarak şunları söyledi : “Fransa’daki üyelerimiz için ‘Doğrudan’ adlı yeni bir özellik deniyoruz. Belki karar verme modunda değilsiniz, yenisiniz ve yolunuzu buluyorsunuz ya da sadece yeni ve farklı bir şeye şaşırmak istiyorsunuz ” .

Şirket ayrıca, “Fransa’da geleneksel TV izlemek, şovları seçmek zorunda olmadıkları arkaya yaslanma deneyimi isteyenler arasında son derece popüler olduğu için  Avrupa ülkesini seçtiğini söyledi .

Şu an itibariyle, yeni hizmet hakkında daha fazla bilgi yok ve Netflix’in küresel pazarlarda benzer bir şey sunmayı planlayıp planlamadığına dair bir açıklama yok.

Geleneksel, doğrusal televizyon, dünyanın birçok yerinde popüler olmaya devam ediyor ve hatta talep üzerine içeriği tercih eden insanlar bile bazen geri tepmeyi ve mükemmel programı sürekli denemek ve bulmak zorunda kalmadan sadece bir şeyler izlemeyi sever.

Kaynak: https://beebom.com/netflix-testing-first-linear-tv-channel/

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.