PÖH Sözlü Mülakatta Kaç Soru Soruluyor?

PÖH Sözlü Mülakatta Kaç Soru Soruluyor?

Polis Adayları bu yazım da sizlere PÖH Sözlü Mülakatta Kaç Soru Soruluyor? hakkında bilgiler vereceğim.

PÖH Sözlü Mülakatta Kaç Soru Soruluyor?

Polis Akademisi tarafından alımı yapılan Polis Meslek Eğitim Merkezinde eğitim aldıktan sonra yıl sonu mülakatı ile Polis Memuru olarak atanıyorlar. Alımı yapan Polis Akademisi her adayı ön başvurudan sonradan sonra evrak teslim olan şahsen başvuruya çağırıyor. Bu çağırma işlemi Polis Akademisin resmi sitesinden duyurulur. Adaylar Polis Akademisine bağlı Polis okullarında evrak teslim, parkur ve mülakat aşamasına alınmaktadır. En son aşama olan Mülakat aşaması aşağıdaki gibidir:

Aday içeri girer masada bulunan soru kartlarından birini alır kendini tanıtır ve soruyu okuyarak cevaplar aday burada 1 soru çeker. Ancak burada çıkan soruya göre komisyon üyeleri başka sorularda sorabilir ama kartlı soru her aday için bir tanedir. Çünkü kart üzerinde bulunan numara aday tarafından komisyona söylenerek adayın bilgi formuna çektiği soru numarası kayıt edilir. Aday soruyu bilmeye bilir. Komisyon adaya burada başka sorular sorabilir ya da direk çıkabilirsin diyebilir.

PÖH Alımlarında Geçerli Olan Yönetmelikte İse Açıklama Aşağıdaki Gibidir:

(2) Adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Her aday;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavraması,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Adayın sözlü sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

Polislik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

 
YORUMLAR

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

error: Content is protected !!