Polis Okulunda Ne Kadar Maaş Alınır?

Polis Okulunda Ne Kadar Maaş Alınır?

Polis Adayları bu yazımda sizlere Polis Okulunda Ne Kadar Maaş Alınır? hakkında bilgiler vereceğim.

Arkadaşlar bu konuda gelen sorular üzerine polis okullarında öğrenci adaylara verilen maaşlar hakkında bilgi vermek istedim. Polis Akademisine bağlı, Polis Meslek Yüksek Okulu, Polis Meslek Eğitim Merkezi, Polis Amirleri Eğitim Merkezi olmak üzere 3 polis eğitim okulları bulunuyor. Bu okullarda adaylara eğitim boyunca belirli bir ücret verilir.

Şunu sizlere direk söylemek isterim. Polis Okullarında Askeri Kursiyer yetiştirme aşamasında verilen maaş gibi bir maaş verilmemektedir.

Polis Meslek Yüksek Okulunda Ne Kadar Alınır?

Arkadaşlar polis meslek yüksek okulları normal ön lisans eğitimi verdikleri için adaylar Kredi Yurtlar Kurumundan kredi alabiliyorlar. 2019 yılı itibari ile alınan ortalama miktar 450 civarında oluyor. Bu ücret Polis Meslek Yüksek Okulunun 2 yıl olmasından dolayı 2 yıl boyunca verilmektedir. Burs miktarları her yıl belirli oranda arttırılmaktadır.

Polis Meslek Eğitim Merkezindeki Öğrenciler Ne Kadar Alıyor?

Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim gören adaylar yani diğer adı ile POMEM’lerde eğitim gören adaylara 25. dönem ile bu ücret 450 civarında oldu. Bu burs miktarı da her yıl belirli oranda arttırılmaktadır.

Polis Amirleri Eğitim Merkezinde Öğrenciler Ne Kadar Alıyor? 

Polis Amirleri Eğitim Merkezlerinde öğrenim gören adaylarda POMEM adayları gibi aynı ücreti alırlar. Polis adayları maaş almaları okul bittikten sonra atandıkları ile başvuru yaparlar o başvurudan sonraki ilk 15’inde maaş alırlar.

Mülakat Soruları ve Cevapları

Polis Adayı Yetiştiren Okullar Hangileri

Önlisans Mezunları Nasıl Polis Olur

PMYO Adaylarının Dikkatine YKS Başvuruları Başladı

YORUMLAR

 1. Yasin Emre dedi ki:

  Sayın Admin. Sürekli Yazıyoruz Ancak, Sesimizi Duyan Yok Malesef. Polis Memurluğu Başvurusu İçin 35 Yaşını Geçmemiş TC Vatandaşları, Başvuru Yapabilmeli Düşüncesindeyiz.! Lütfen Sesimizi Duyurun.

 2. Esra dedi ki:

  Verdikleri kredi okul sonunda geri dönüşümlüdür ?

 3. paem dedi ki:

  intibak eğitimi esnasında da burs veriliyor mu?

  1. Admin dedi ki:

   Hayır kesin kayittan sonra

 4. Hüseyn dedi ki:

  yabancı uyruklu(Azerbaycan) vatandaşların polis adayı olma gibi bi şansları var mı ??

  1. Admin dedi ki:

   Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekiyor

   1. Ali Arıcı dedi ki:

    Ön lisans mezunu olduktan sonra polislik okumak için tekrar TYT girmem gerekiyor mu

    1. polisadmin dedi ki:

     önlisans mezunları önlisans kpss ile pomem başvurusu yapabiliyor şartları taşıyorsa tyt ile pmyo da yapabiliyor

 5. KÜBRANUR GÜLBAHAR dedi ki:

  Merhabalar
  Ben de su an 2019 yili onlisans mezunuyum.13 mayis 2020 tarihinde dgs basvurulari basliyor bende kendimi garantiye alabilmek acisindan sinava girecegim ayni zamandada ilerleyen zamanda kpss ye de grcegim onlisans uxerinden ve pomeme gidecegim yani ben su an dgs yaparsam ve kazanirsam daha sonrada onlisans uzerinden pomrme gidebilir miyim eger kazajirsam dgs yi dondururm yani dgs onlisans uzernden pomeme gitmeme engel bir durum mu?

  1. Admin dedi ki:

   önlisans kpss ile pomem başvurusu yapabilirsiniz lisans mezunu olmadığınız sürece önlisans diplomasını kullanabilirsiniz