Ana sayfa POLİS ALIMLARI PAEM Sağlık Raporu Yetişmeyen Adaylar Nasıl Yol İzleyecek?

Sağlık Raporu Yetişmeyen Adaylar Nasıl Yol İzleyecek?

266
0
PAYLAŞ

19. Dönem POMEM Polis Özel Harekat   1. grup olarak eğitim gören toplamda 3042 öğrenci ve 20. Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde eğitim gören toplamda 6.520 öğrenci mezun olmuştur.

Ancak birçok aday ise sağlık raporu işlemleri yetişmediğinden dolayı mezun olamadılar. Bu makalemde sizlere ne yapmanız gerekenleri ve gerçekleşen aşamayı anlatacağım. Sağlık raporu devam eden arkadaşlar öncelikle korkmalarına gerek yok eğitim süresini tamamladıklarından dolayı tekrar okulu okuma gibi bir durumları olmayacaktır. Sağlık raporu işlemleri tamamlandıktan sonra sizlere tebliğ edilecek bu tebliğden sonra sizler için Polis Akademisi tarafından eğitim sonu sınavı açılacak sizlerde bu sınava girerek sonuçları bekleyeceksiniz. Eğitim sonu sınavı giren aday az olduğundan dolayı erken açıklanıyor. Eğer çok işleminiz yoksa sağlık işlemleri tamamlandı evrakları gönderdiyseniz sadece Ankara’dan cevap bekliyorsanız en geç 1 ay gibi sürede mezun olursunuz.

Mezun olamadığınız için sizlere daha sonra atama yerleri belirlenecektir. Sizlerde o iller arasında seçim yapacaksınız. Kura için il sayısı çok olmuyor arkadaşlar genellikle büyük şehirler geliyor.

Polis okulundan mezun olduktan sizlere belirli belgeler verilecek bunlar silah taşıma belgesi olsun siciliniz yazılı olduğu belgeler gibi sebebi ise kimlikler göreve başladığınız yerde alacağınız için silahı yanınızda taşımanız gerektiğinden silah taşıma belgesini kimliğinizi alana kadar yanınızda bulundurmalısınız.

Daha sonra tüm adaylar mehil süresi verilen 15 olarak belirleniyor ancak her il bunu uygulamayabilir ondan dolayı herkes atandığı ilin İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şubesini arayarak bilgi alabilirler. Eğer normal mehil kullanın derlerse sizler okulunuzun ikametine göre sizlere 15+2 ve 15+4 olmak üzere yol izinleri verilir. Mehil iznini kullanmak isteyen aday kullanır kullanmak istemeyen aday ise gidip başlangıç yapabilir başlangıç yaparsa başlangıç yaptığı günlerinde maaşını alır. Burada belirtmek isterim Polis okulunun bulunduğu ile atanan adaylar 24 saat içinde başlangıç yapmaları zorunludur.

Başlangıç yapacak adaylar atandıkları ildeki il emniyet personel şubeye gidip başlangıç yapacaklar orada sizlere bazı evraklar verecekler bu evrakları doldurarak başvurunuzu yapmış olacaksınız. Daha buradan sizlere nerede çalışacağınız söylenecek ya da telefonlarına mesaj olarak bildirilecektir. Size söylendikten sonra ya da telefonunuza gelen mesaj sonrası artık biriminiz belli olmuştur. Personel şubede başlangıç yaptıktan sonra asalet süreniz başlamış oluyor. Asaletiniz tasdik olana kadar aday polis memuru olarak sistemde görüneceksiniz daha sonra asalet süresi genellikle 14 ay içerisinde onaylanıyor. Asalet süresi 12-24 ay içerisinde yapılmak zorundadır. Asaletler personel şube tarafından yapılacaktır.

Aklınıza takılan soruları bizlere sosyal medya hesaplarımızdan sorabilir ya da direk email atabilirsiniz. Sizler için gerekli olan bilgileri buradan yazmaya devam edeceğiz. Bizleri takip edebilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları  Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın 

 

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız