Son Dakika: Bakan Soylu’dan Kadın PÖH Alımı Açıklaması Geldi.

Son Dakika: Bakan Soylu’dan Kadın PÖH Alımı Açıklaması Geldi.

PÖH adayları bu yazımda sizlere Son Dakika: Bakan Soylu’dan Kadın PÖH Alımı Açıklaması Geldi.  hakkında bilgiler vereceğim.

Son Dakika: Bakan Soylu’dan Kadın PÖH Alımı Açıklaması Geldi.

İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, 31 Mayıs 2019 tarihinde Yeni Şafak sosyal medya canlı yayınında Ersin Çelik’in sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin çok sayıda önemli açıklamada bulunan Bakan Soylu polis alımlarına gelen başvurulara hakkında bilgiler verirken kadın Polis Özel Harekat alımı hakkın bilgiler verdi.

25. Dönem POMEM Alımı Tarihi Belli Oldu. Tıkla 

İlk olarak şu konuşmayı yapan bakanımız:

”Bizim özel harekatta şu an 25 bin polisimiz var. Bizim için şu an yeterli bi sayı. Daha ziyade burada içeriden sınavla özel harekata alım yapmak. Özel harekat olmak isteyen kardeşlerime tavsiyem polislik sınavlarına girsinler, kazansınlar. Alırsak bundan sonra çok kısıtlı bir alım olacak. Bunu bi baza oturtturduk. Bundan sonra içeriden alım yapmak ilk tercihimiz olacak, gerekli olduğu takdirde dışarıdan alım yapacağız. İçeriden almak bizi daha rahatlatacak. O yüzden oraya girmelerini tavsiye ederim. Önce polis olsunlar biz oradan alacağız.”

Kadın Polis Özel Harekat Açıklaması İse;

Kadın özel harekat noktasında, birimin içerisinde çok büyük bir alan açamayacaklarına da vurgu yapan Bakan Soylu, ”Ama belli bir sayıda alım yapacağız. Hazırlıkları sürüyor. Lise mezunu olanları da alacağız. Ama bir KPSS şartı olacak. Bu kardeşlerimiz de KPSS’ye girsinler. Kadın özel hareket adayları için KPSS puanın düşürülmesi söz konusu.” dedi.

Taban Puan Hakkında Açıklaması İse;

Özel harekat alımında marjı açtığınızda gelen talebin 30 katı olduğuna dikkat çeken Bakan Soylu, ”10 bin alım yaptık 300 bin kişi başvurdu. 8 bin bekçi alımına 280 bin kişi müracaat etti. Bu noktada da eleme yapmak zorlaşıyor. Belki yüksek okul mezunlarında bunu arkadaşlarımla konuşacağım 70 olan barajı bunu 65’e düşürebiliriz. Yaşla ilgili bir düzenleme yaptık.” diye konuştu.

Videoyu sizlerle paylaşıyorum ancak süresi uzun olduğundan sizlere direk dakikaları vererek beklemeden izlemenizi sağlayacağım. Polis Alımları hakkındaki açıklamaları: 1.20.00 dakikan başlıyor.

Yeni Şafak

YORUMLAR

 1. Semraadgzl dedi ki:

  Yine giremiyoruz iyi mı! Kpss şartı işi bozdu. Onca zaman bekledik boşuna.

 2. Melek dedi ki:

  Ben 2018 de ortaöğretim kpss sınavına girmiştim bu sınavla başvurabilir miyim

  1. Admin dedi ki:

   Şu an alım kesinleşmediği için hangi puanı kullanacak belli değil