2019 PMYO Yaş Şartı Ne Olacak ? - 2019 PMYO Adayları

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / 2019 PMYO Yaş Şartı Ne Olacak ?

2019 PMYO Yaş Şartı Ne Olacak ?

PMYO Adayları, bu yazımızda 2019 PMYO Yaş Şartı Ne Olacak ? hakkında bilgiler vereceğiz. 2019 PMYO hakkında tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

2019 PMYO Yaş Şartı Ne Olacak ?

PMYO hakkında kısa bilgi vermek gerekirse; Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri parasız yatılı ve resmi üniformalıdır.  Öğrencilerin iaşe, ibate ve sağlık giderleri ile diğer istihkakları Devletçe karşılanır. Polis Meslek Yüksekokullarında eğitim-öğretim süresi iki yıldır. Yüksekokuldaki eğitim-öğretimi başarı ile bitiren öğrencilere, Polis Meslek Yüksekokulu Ön Lisans Diploması verilir.

Yüksekokul öğrencilerinin aday memur olarak atanmaları için öğrenim süresini başarıyla tamamlamaları ve eğitim sonunda Başkanlıkça yapılacak sınavda başarılı olmaları şarttır.

2019 PMYO Yaş Şartı;

“18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak  tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak,”

OKUMALISIN  2018 PMYO Başvuru Kılavuzu

Yukarıdaki maddeden yola çıkarak 18 yaşını tamamlamış olup 26 yaşından gün almamış olmalısınız.

Tahmini Olarak;

18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, sınavın yapıldığı yılın ekim ayının ilk günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1994 – 01 Ekim 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak)


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

13 Yorumlar

 1. Liseden mezun olduktan sonra 18 imi tamamlamadığım için pmyo öğrencisi olamayacağımı söylediniz babam emekli asker olup aile vekaletiyle okula kabul edileceğim bi kanun olduğunu söyledi babam zamanında öyleymiş hala yürürlükte mi böyle bir şansım var mı biliyor musunuz

 2. 15.01.2001 doğumluyum bu sene başvuru yapabilir miyim?

 3. Merhaba 01.01.1996 doğumluyum pmyo ya basvurabilir miyim

 4. 09.12.2001 yılında doğdum başvuru yapamıyormuyum??

 5. Fatih Öztürk

  12. Sınıftayım baraj dersten ilk dönem geçemedim bu dönem de geçemezsem PMYO’na girebilir girebilir miyim yoksa o dersi vermem mi gerekiyor?

 6. Bu sene TYT den gerekli puanı alıp bu puanı birdahaki yıl sınava girmeden kullanabilirmiyim pmyo için?

 7. Mustafa J Keskin

  Abi yazık değil mi ya küçüklükten beri hayalini kurduğum mesleği 3 gün ile kaçıracağım yaş sınırını neden 10. Aya koyarsın ki direk 2020 yapsana işte vallaha yazıklar olsun böyle işe de ülkeye verdiğimiz emeklere de

 8. teşekkürler bilgi için.Fakat her sitede farklı bilgi var.Klavuz açıklanmadan net olarak öğrenemeyeceğiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android