2019 PMYO Başvurusu Başlıyor – Taban Puan – PMYO Aşamaları Neler?

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PMYO / 2019 PMYO Başvurusu Başlıyor – Taban Puan – PMYO Aşamaları Neler?

2019 PMYO Başvurusu Başlıyor – Taban Puan – PMYO Aşamaları Neler?

PMYO Adayları, bu yazı da sizlere 2019 PMYO Başvurusu – Taban Puan – PMYO Aşamaları Neler?  Olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

2019 PMYO Başvurusu – Taban Puan – PMYO Aşamaları Neler?

PMYO adayları Polis Meslek Yüksek Okulu alımı Polis Akademisi tarafından her yıl ÖSYM tarafından yapılan TYT sonrası yapılmaktadır. Alım puanı ve diğer bilgiler 2019 TYT sınavının açıklanmasından sonra açıklanacaktır.

2019 PMYO için geçerli olacak YKS başvuruları yarın başlıyor. PMYO başvurusu için TYT’den belirli bir puan alma şartı bulunmaktadır. 

ÖSYM tarafından yapılan duyuru ise 2019 TYT Başvuruları 12 Şubat 2019 – 06 Mart 2019 TYT Sınav Tarihi ise 15 Haziran 2019 TYT Sonuçlarının açıklanma tarihi ise 18 Temmuz 2019 olarak açıklandı. Yani 2019 PMYO alımları Temmuz ya da Ağustos gibi başlar.

2019 yılında da taban puan olarak 260 olacağını düşünüyorum. Ancak kesin taban puan  Polis Akademisi tarafından 2019 Temmuz ya da Ağustos ayında açıklanacaktır.

OKUMALISIN  2018 PMYO Fiziki Yeterlilik Parkur Sınavı

PMYO Başvuru Aşaması Nasıl?

İnternet Üzerinden Ön Başvuru yapılır.  e-Devlet kapısı şifresi ile internet ortamında başvuru esnasında ilgili haneler doldurularak başvuru işlemi sonuçlandırılacaktır. İnternet ortamında başvurular belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. Posta yolu ile veya başvuru tarihi geçtikten sonra yapılan başvurular kabul edilmez.

Polis Akademisi tarafından yapılan ilana başvuru yapan adaylar, şahsen başvurularının alınması ve ön sağlık kontrollerinin yapılması için Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (https://pa.edu.tr) açıklanacak olan başvuru tarihleri ve başvuru merkezlerine mesai saatleri içerisinde bulunacaklardır. Polis Akademisi sitesinden yani sizlere evrakları teslim edeceğiniz yeri açıklayacaktır. Bir sonraki aşama olan Fiziki Yeterlilik Aşamasına alınır. Burada Polis Akademisi tarafından parkura katılır.

Bu aşamada ise yukarıdaki aşamaları başarı ile geçen adaylara Sınav esnasında adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilecek ve konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için yeterli süre verilecektir. Konu ile ilgili olarak komisyonca adaya haricen sorular da yöneltilebilecektir. Yani mülakata katılacaklardır.

OKUMALISIN  2018 - PMYO Başvuru Şartları ve Alımları

Son Aşama: Polis Akademisi başarılı olanları kendi sitesinden açıklayacaktır.


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

17 Yorumlar

 1. Ön başvuru dediğiniz kısmı daha açık bir şekilde açıklayabilirmisin tam olarak ne yapmamız lazım ve hangi süreç içerisinde?

  • Kardeşim YKS başvurusu yapacaksınız TYT sınavına gireceksiniz Polis Akademisi PMYO alımlarını TYT ile alıyor

 2. Ön başvuru için sadece TYT ye başvurmak yeterli mi PMYO alımları ne zaman olacak bilginiz var mı

 3. Peki PÖH alimi yok mu

 4. Şeyhmus KURŞUN

  Ön başvuru tyt sınavından sonra mı yapılır?

 5. acaba seneye mezuna kalsam,yine tyt den girebilirmiyim?

 6. Merhaba Birşey Sormak istiyorum 20 30 puan eksik aldık diyelim yinede Alınma Şansımız Varmı

 7. Şu an bir yükseköğretim kurumuna kayıtlı yım ve yine de tyt den 260 puan ve üzeri alırsam PMYO ya gitme şansım var mı

 8. Okul puanı ile 260 olursa olur mu? Peki

 9. başvuruyu tyt açıklandıktan sonra mı yapıcaz pmyo ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android