Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçiler Polis Olabilir Mi?

Bekçiler Polis Olabilir Mi?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçiler Polis Olabilir Mi? hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçiler Polis Olabilir Mi?

Arkadaşlar birçok kişi Bekçilikten Polisliğe Geçiş olduğu yönünde bilgiler paylaşıyor ancak bir şey yoktur. Son yıllarda Bekçi alımlarının artmasından dolayı adaylarda belirli bir yıl çalıştıktan sonra Polisliğe geçerim yönünde düşünceler oluşuyor. Ne Bekçi Kanununda  ve de araştırdığım bir yerde böyle bir şeye rastlamadım.

En Aktif Bekçi Facebook Grubu İçin Tıklayın

En Aktif Bekçi İnstagram Grubu İçin Tıklayın- Adminler Bekçi 

Bekçi Kanunundaki Madde Nedir?

Madde 13 – Tayin ve terfiler bu derecelere göre düzenlenmiş kadrolara yapılır. Bir üst dereceye terfi edebilmek için bulunduğu derecede Fiilen 3 (üç) yıl çalışmış ve olumlu sicil almış olmak, üst derecede açık kadro bulunmak şarttır.

Terfiye hak kazananların açık kadro sayısından fazla olması halinde yarışma sınavı yapılır.

Bekçilikten Polisliğe Geçiş Konu İlk Nerede Açıldı?

İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, 2018 yılında İzmir’de bekçi adaylarının yemin töreninde bekçilerin başarı gösterdiklerinde polis memurluğuna geçebileceklerini söyledi. Konuşmasında ise;

Aşkın, “İçişleri Bakanlığı ile iletişime geçtik. Bizlere çarşı ve mahalle bekçiliği uygulamasından memnun olup olmadığımızı sordular ve onlara çok memnun olduğumuzu, uygulamaya sayının artarak devam edilmesini beklediğimizi söyledik. Sizlere bir de müjdem olsun, bekçilerin yani sizlerin gelişimini izleyeceğiz, durumlarınızı takip edeceğiz. Görevinde başarılı olup sivrilenleri polis kadrosuna alacağız. Mevzuatta herhangi bir sıkıntı yok, İçişleri Bakanlığı da konuya oldukça sıcak baktı” dedi.

Geçiş konusunda bir yönetmelik ya da kanun yayınlandığında sizlere en kısa sürede bilgiler vereceğim. Yukarıda paylaştığım gibi şu an ki koşullarda Bekçilerin belirli bir görev yaptıktan sonra Polisliğe geçişi yönünde bir şey yoktur.

2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Bekçi Boy Kilo Hesaplama İçin Tıklayın 

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Bekçi Nasıl Olunur? Bekçi Olma Şartları Neler?

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

9 Yorumlar

 1. Polislik sınavlarını kazanıp girebiliriz ama heralde

  • Evet kardeşim

  • 14 aylık bekçiyim asaletin tasdik oldu 4 yıllık üniversite mezunuyum bu sene kpss den polislik puanını yaptığım takdirde istifa etmeden emniyette polisliğe geçiş yapabilir miyim?

   • Geçiş yok kardeşim aşamaları tamamlaman lazım okula kesin olarak yerleştikten sonra istifa edersin ama garantsi yok yani

    • İstifa ettiğinde tekrar emniyet bünyesine girebilir Misin?

     • Bu sorunun cevabını kesin olarak bir dilekçe ile Emniyet Genel Müdürlüğüne yazmanızı öneririm

    • Emniyette bekçi olarak 2 yıldır görev yapıyorum. 2019 kpss lisans sınavından 75 puan aldım. 26. Dönem polislik başvurusu için siteye girdiğimde başvuru koşullarını karşılamıyorsunız yazısı çıkıyor. Kurumiçi yükselme sınavı da yapacaklarını sanmıyorum. Anlamadığım yeterli puanı yaptığım takdirde niye önümüzü kapatıyorlar. Boş yere kpss ye girdik. Bekçilik kanunlarıda yetersiz bir düzenleme yapılmıyor. Tam bir muamma içerisinde çalışıyoruz. İlerisi ne getirir bilinmez.

 2. bi türlü anlayamadım ya bi yardımcı olsanız 12.sınıfım üniversite sınavına giricem bekçi olmak için ayrı bi sınava falanmı girmem lazım açıklamada bulunursanız sevinirm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir