Anasayfa / Bekçi Alımları / Bekçilerin Çalışma Saatleri Nasıl?

Bekçilerin Çalışma Saatleri Nasıl?

Bekçi Adayları bu yazım da sizlere Bekçilerin Çalışma Saatleri Nasıl? Haftalık Kaç Saat Çalışıyorlar?  hakkında bilgiler vereceğim. Yazının sonunda sizler için içerisinde önemli bilgiler bulunan yazılarımı ekledim bence bir göz atın.

Bekçilerin Çalışma Saatleri Nasıl?

Değerli Bekçi adayları sizlerden bu konu da çok soru gelmeye başladı bende bu konu hakkında örnekler verecek açıklamaya çalışacağım. Bekçilerde Polisler gibi çalışma sistemine sahiptir. Yani bir polis memurunun sabit bir çalışma sistemi yoktur. Adana da bir polis memuru başka bir sistemle çalışırken Ankara’da ki polis başka bir sistemle çalışıyor.

Bekçilerde de bu sistem geçerlidir. Bekçilerde ayrıca görev aldıkları ilçeler arasında da değişiklik göstermektedir. Bekçiler hem gündüz hem de gece çalıştırılabiliyor bunun için ildeki vali ilçede ki kaymakamın kararı ile gündüz çalıştırılabilir. Bekçilerde en çok kullanılan sistemler ;

1+1 Sistemi: Bu sistemde ise akşam 21.00 de işen Bekçi sabah 08.00 de çıkar daha sonra o gün tatil olur diğer gün aynı saatte gider.

12 – 36 Sistemi: Bu sistemi açıklamak gerekirsek şöyledir. Bir Bekçi bugün işe saat 21.00 de gitti. Görevini sabah 08.00′ de tamamladıktan sonra evine gider o gün işe gitmez bir daha bir sonraki gün yine 21.00 de işe gider bu sistem 12-36 olarak bilinmektedir.

2 + 1 Sistemi: Bu sistemde ise Bekçi 21.00 de işe gider sabah 08.00 de işinden çıkar eve gider dinlenir. O gün içerisinde yine 21.00 de işe gider sabah işten çıkar o gün tatildir. Bir sonraki gün gece gidecektir. Bu sistemde 2+1 sistemdir.

Arkadaşlar işe giriş ve çıkış saatleri örnek olarak verilmiştir. Sistemler bu şekildedir. Yani kesin olarak öğrenmek istiyorsanız ilçenizde bulunan Bekçilere sorabilirsiniz.

Bekçilik Yazılı Sınav Nasıl Oluyor?

Bekçiler Gündüz Çalışabilir Mi?

Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin Görevleri Nelerdir?

Bekçiler Ceza Yazabilir Mi? Bakanlık Açıkladı.

Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

2018 Bekçilik Evrak Teslim ve Ön Sağlıkta Yaşananlar – GÜNCELLENİYOR

2019 Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

2019 Bekçi Boy Kilo Hesaplama İçin Tıklayın 

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

6 Yorumlar

  1. Benim amcam 1 dolu 1 boş çalışıyor sabah 10 da gidiyor gece 1 de geliyor sonraki gün tatil ondan sonraki saat 10 da başlıyor

  2. Çalışma saatleri değişiyor sanırım arkadaşım her akşam 8 saat Gidiyor.

  3. Bu sistemde ilden ile Değişiyo sanırım. Bizim Burda Hergün Akşam 21.00-05.00 Çalışıp Haftada 1 Gün Tatil Oluyorlar Diye biliyorum (Kırşehir)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir