Bekçilik Yazılı Sınavını Kazananlar Ne Yapacak?

Bekçilik Yazılı Sınavını Kazananlar Ne Yapacak?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Yazılı Sınavını Kazananlar Ne Yapacak? hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Yazılı Sınavını Kazananlar Ne Yapacak?

Arkadaşlar sonuçlar açıklandıktan sonra Polis Akademisi Parkur ve Mülakat için duyuru yayınlayacak. Yazılı Sınavı kazandıktan sonra Polis Akademisinin sizler için yayınlayacağı duyuruyu bekleyeceksiniz. Arkadaşlar bu duyuru 15 gün içerisinde gelebilir kesin diyemiyorum çünkü Polis Akademisi bazen şaşırtıyor.

Adaylar duyurudan sonra kendilerine duyuruda açıklanacak Polis Okuluna giderek Parkur ve Mülakata katılacaklar ilk olarak Parkura buradan geçenler Mülakata alınacaktır. Geçen yılki alımlarda parkur ve sözlü mülakat aynı gün oldu burada da aynı olacaktır. İlk olarak parkur oluyor daha sonra bu aşamayı geçenler takım elbise giyerek komisyon karşısına çıkıyor. Bu aşamalar hemen olmuyor terli terli sizi götürmüyorlar. 

Aşağıda sizlere daha önceki alımda geçerli olan parkur resmi ve videosunu paylaşıyorum. Video Polis Akademisi tarafından yayınlanmıştır.

2020 Yılındaki Parkur ve Süreleri:

Bekçilik Sözlü Mülakat

Adaylar evrak teslim, ön sağlık, yazılı sınav ve parkur aşamalarını geçtikten sonra başarılı olan adaylar sözlü mülakata alınıyor. Adaylara aşağıdaki aşamalara göre puanlama yapılmaktadır.

Bekçi Sağlık Şartları Soru Cevap Şeklinde: TIKLAYIN

(2) Adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Her aday;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavraması,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Adayın sözlü sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

(3) Sözlü sınav komisyonu; başarılı olan adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olur”, başarısız adaylar hakkında “Çarşı ve Mahalle Bekçisi Adayı Olamaz” kararı verir. Puanlama ve karar, değerlendirme karar formuna işlenir.

Bekçilik Yazılı Sınavı Hangi İllerde Yapılacak?

Bekçilik Yazılı Sınav Kaynakları – Test – Konu Anlatım

Bekçilik Yazılı Sınava Nasıl Çalışmalıyım?

Bekçilik Yazılı Sınavı Dev Soru Arşivi – MEB Kaynakları

Bekçilik Ön Sağlık Aşaması Nasıl Oluyor ve Nelere Bakılıyor?

Bekçilik Evrak Teslim ve Ön Sağlıkta Yaşananlar – GÜNCELLENİYOR

Bekçi Yaş Sınırı ve Hesaplama

Bekçilik Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Bayan Bekçi Alımı Ne Zaman Olacak?

Bekçi Nasıl Olunur? Bekçi Olma Şartları Neler?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.