Çıkmış Mülakat Soruna Çalışmanın Faydaları Neler? I Polis Adayları Burada

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / Çıkmış Mülakat Soruna Çalışmanın Faydaları Neler?

Çıkmış Mülakat Soruna Çalışmanın Faydaları Neler?

Değerli arkadaşlar, Çıkmış Mülakat Soruna Çalışmanın Faydaları Neler? konusundaki yazım POMEM Mezunu olan biriyim size burada yazacağım her şey kendi düşüncemdir ister katılın ister katılmayın bu size kalmış.

Polis Akademisi polis alımlarında mülakat yaparak adayların kendini ifade etmesine bakıyor. Bunun içinde sizler mülakat esnasında kendinize hakim olmalısınız. Kolay bir aşama değil sizleri anlıyorum bende heyecanlandım ama kendime hakim oldum. Daha önceden giren adaylardan kazanamayanların mülakat soruları hakkında genellikle boş verin soruların önemi yok size bakmıyorlar gibi söylentiler yazıyor ancak bu iş öyle değil.

Komisyon karşısına gelen adaya soruyu çekmesini söylüyor ve aday soruyu çekiyor soruyu okuyup cevaplaması gereken aday bir şey diyemiyor sebebi ise bir fikrinin bulunmaması ya da heyecanlanmasıdır. Ancak adaylardan bazılarına önceden çıkmış sorular genellikle geliyor bundan dolayı çıkmış sorulara kesinlikle bakmanızda fayda vardır. Ezberleyin demiyorum sadece göz gezdirin. Çünkü mülakat esnasında bildiğiniz sorunun gelmesi sizi o an çok mutlu edecektir ve kendinize olan güveninizin artmasına sebep olacaktır.

OKUMALISIN  Polis Alımlarında - Polislikte Askerlik Şartı

Eğer soru bilmediğiniz yerden geldiğinde komisyon sizden cevap bekliyor uzun süre cevap veremeyince tamam çıkabilirsin diyebiliyor. Bu duruma düşmemek için elinizin altında olan soruları bir kere okumanın kimseye zararı olmaz. Bu sitemizde sizlere mülakat soruları ve polis alımları hakkında her şeyi yayınlayacağız. Şimdi sizlere daha önceden çıkmış bazı mülakat sorularının bulunduğu linkleri aşağıda vereceğim.

Mülakat Soruları ve Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıklayınız. 

 


Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek polislik mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir Yorum

  1. Peki sadece pomem in mi yoksa bekcilik astsubaylik vs. gibi sınavların sorularina da bakmali miyiz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bekçilik-Android