Ana sayfa Astsubay MYO MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Tercihleri Başladı.

MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Tercihleri Başladı.

4068
2
PAYLAŞ

MSÜ Harp Okulları ve Astsubay MYO Tercihleri Başladı.

MSÜ Askeri  Öğrenci  sınavı  sonuçları geçtiğimiz  günlerde  açıklandı. Daha sonra  sınava  katılan adaylar arasında puanı hesaplananlar için  24 Nisan – 11 Mayıs  2018 tarihleri  arasında  www.msb.gov.tr adresinden harp okulları  ve astsubay  meslek yüksek  okulları  tercihlerini  yapabilecektir. Harp Okulları  için  adayın  MSÜ Sınavı – TYT – AYT ve Fiziki Yeterlilik puanları dikkate alınacaktır. Astsubaylik içinse  MSÜ Sınavı- TYT ve Fizik Yeterlilik puanlari dikkate alınacaktır. Yukarıda  belirtilen süre  içerisinde  tercih yapmayan adayların başvuruları  dikkate alınmayacaktır.

MSÜ TERCİHLERİ NASIL YAPILIR? 

Tercihleri yaparken  aldığınız  puanı dikkate alarak tercih yapın Sözel  Puanı, Eşit Ağırlık  ve Sayısal  puanlarınıza göre  nereleri  tercih edeceğinizi daha önceki  makalemizde sizlere anlatmıştım.

 Sizlere önerim tercihler daha yeni başladı acele etmeyin daha uygun bir zamanda yapın şu an sistem yoğundur.

Tercih  yapmak için  www.msb.gov.tr  adresine girmeniz gerekiyor İnternet  Expoler tarayıcısından açmayı  deneyin. Telefondan ve Google Chrome dan açılmayabiliyor.

FİZİKİ  YETERLİLİK SINAVI VE BOY KİLO ŞARTLARI

MSÜ 2’NCİ SEÇİM AŞAMALARI DETAYLI ANLATIM 

Aklınıza takılan soruları uygulamamızdan ve sitemizden Soru Sor menüsünden sorabilirsiniz.

Polis -Asker -Bekçi Alımları Hakkında Her Şeyi Uygulamamızda Bulabilirsiniz. Sorularınızı Uygulamamız üzerinden sorabilir ve bildirim alabilirsiniz.

Uygulamamızı indirmek için Tıklayın

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum giriniz
Lütfen isminizi buraya yazınız