PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? Dijital Türkiye

PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? Dijital Türkiye
A+
A-

E – Devlet kategorimizde sizlere PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? Dijital Türkiye işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğim.

PTT’ye Gitmeden E-Devlet Şifresi Nasıl Alınır? Dijital Türkiye

Birçok hizmetin internet üzerinden yapıldığı E Devlet uygulaması son zamanlarda dikkatleri üzerine çekiyor ve birçok insan artık işlemlerini E Devlet üzerinden yapıyor. Gün geçmeksizin kendini güncelleyerek her gün yeni hizmetler sunmaya devam ediyor. Tabi bu hizmetlerden yararlanabilmek için öncelikle E Devlet uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle PTT’ye gitmeden E Devlet uygulaması üzerinden giriş yapabilmek için İnternet Bankacılığı seçeneğini kullanarak giriş yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı seçeneğini kullanmak için bankanızın internet şubesi aracığıyla giriş yapmanız gerekmektedir. Aksi taktirde E Devlet şifresi olmadan başka giriş yöntemlerini kullanamazsınız. İnternet üzerinde en çok araştırılan başlıklardan biri olan E Devlet uygulamasına PTT’ye gitmeden nasıl giriş yapabilirim sorusuna birçok vatandaşımız cevap arıyor ve internette bu konu ile ilgili makaleleri araştırıyor. Bu makalemizde sizlere PTT’ye gitmeden E Devlet uygulamasına nasıl giriş yapabilirim sorunuzun cevabını vereceğiz. Şimdi konuyu fazla uzatmadan bu işlemleri adım adım nasıl gerçekleştireceğimize geçelim.

E Devlet Uygulamasına İnternet Bankacılığı İle Nasıl Giriş Yapabilirim?

İlk önce E Devlet uygulamasına İnternet Bankacılığı seçeneğini kullanarak giriş yapmanız için öncelikle bankanızın internet şubesi olması gerekmektedir. Aksi taktirde bu yöntemi kullanamazsınız. E Devlet şifresi ile giriş yapmak istiyorsanız size en yakın PTT merkezlerine giderek kimlik beyanı karşılığında E Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Bu işlemi ilk defa gerçekleştiriyorsanız sizden 2 TL masraf ücreti alınacaktır. E Devlet uygulamasına İnternet Bankacılığı seçeneği ile giriş yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izlemeniz gerekiyor.

  • İlk olarak E Devletin resmî sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/ adresine girmeniz gerekiyor.
  • Siteye giriş yaptıktan sonra “Giriş Yap” butonuna basarak devam etmeniz gerekiyor.
  • Giriş seçeneklerinden “İnternet Bankacılığını” seçmeniz gerekiyor.
  • Listede bulunan bankalardan bankanızı seçerek bankanızın İnternet Şubesine yönlendirileceksiniz.
  • Bankanızın İnternet Şubesine giderek istenilen bilgileri doğru şekilde girerek devam etmeniz gerekmektedir.
  • Başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra sizden E Devlet Sistemine giriş yapmak için sizden onay isteyecektir.
  • Vermiş olduğunuz onaydan sonra sizi E Devlet’tin sitesine yönlendirecektir. Ve sizden Doğrulama Kodu isteyecektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra E Devlet Hizmetlerinden yaralanabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.