escort izmir


Anasayfa / Bekçi Alımları / 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere 2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları hakkında bilgiler vereceğim.

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları

Polis Akademisi tarafından alımı yapılan, 2019/1 ve 2019/2 Bekçilik alımı için yazılı sınav bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından açıklandı. Bu sınav talimatında sınavın yapılacağı iller, sonuçların açıklanması, soruların yayınlanması ve birçok bilgilere yer verilmiştir.

Adaylar sınavlara;

2019 -1 Bekçi Yazılı Sınavı : 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü, saat 09.00

2019 -2 Bekçi Yazılı Sınavı : 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü, saat 14.00

Admin Açıklama: Bazı adaylar hem Ankara – İstanbul ilçelerine başvururken hemde genel Ankara – İstanbul alımlarına başvurduğundan dolayı 2019 -1 – 2019 – 2 sınav saatleri faklıdır. Sınav için herhangi bir ücret yatırılmayacak. Sadece yazılı sınav olacak mülakat ve spor bu aşamaları yazılı sınavı geçen adaylar belli olduktan sonra açıklanacaktır. 

Sınava Girecek Adayların Giriş Belgeleri:

Adaylar sınav giriş belgelerini 05 Temmuz 2019 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr internet adresinden alabileceklerdir.

Admin Açıklama: Adaylar 5 Temmuzda sınav giriş belgesini indirecekler hangi okulda nerede gireceklerini yukarıda verilen illerde olacak sınav sadece bu sınav giriş belgesini alan adaylar 15 -29 nisan tarihlerinde yapılan ön sağlık aşamasını başarılı bir şekilde geçtiğinin sonucunu da öğrenmiş olacaktır. 

2019 Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Sınav sonuç bilgileri 07 Ağustos 2019 tarihinden itibaren https://www.pa.edu.tr ve meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.

 

Bekçilik Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

Bir Yorum

  1. Admin herkes başvuru yaptığı ilde mi sınava girecek yoksa farklı illerde girme ihtimali var mı ben diyarbakırdayim bu arada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir