Bekçilik Mülakat Aşamasını Geçenler Ne Yapacaklar?

Bekçilik Mülakat Aşamasını Geçenler Ne Yapacaklar?

Bekçi Adayları, bu yazımda sizlere Bekçilik Mülakat Aşamasını Geçenler Ne Yapacaklar? hakkında bilgiler vereceğim.

Bekçilik Mülakat Aşamasını Geçenler Ne Yapacaklar?

2019/1 Bekçi adaylarının mülakatları 30 Eylül 2019 tarihinde başladı. Mülakatlar tahmini olarak 12 Ekim 2019 tarihinde sona erecektir. Adaylar mülakata katıldıktan sonra adaylara herhangi bir puan durumu söyleme gibi bir şey yoktur. Adayın mülakat sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekiyor. Mülakat işlemlerinin tamamlanmasından sonra Polis Akademisi Başkanlığı sitesinden duyuru ile mülakat sonuçları açıklanacaktır. Adaylar sonuçlarını E Devlet şifresi ile öğreneceklerdir.

Adaylara, genel kültür konularından hazırlanan soruların yazılı olduğu bir kart çektirilir. Konu hakkında düşünmesi ve sunum yapması için süre verilir. Konu ile ilgili komisyonca adaya sorular sorulabilir. Her aday;

a) Konu hakkındaki bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavraması,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme yeteneği,

d) Beden dilini kullanma becerisi,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter yirmi puan olmak üzere toplam yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Adayın sözlü sınavından başarılı olabilmesi için yüz puan üzerinden en az yetmiş puan alması gerekir.

Adaylar sonuç ekranında  ASİL – YEDEK – Sıralamaya Giremediniz – Başarısız gibi açıklamalar göreceklerdir. ASİL yazısını gören aday sınavı tamamen kazanmıştır. Sağlık raporu işleminden sonra eğitim alarak Bekçi olacaktır. Önünde artık sadece Sağlık Raporu süreci olacaktır. Aşağıda sizlere iki tane önemli yazımı ekliyorum onlara da göz gezdirmenizi öneririm.

Bekçilik Sonucunda “Başarısız” ve “Sıralamaya Giremediniz” Ne Demek

Bekçilik Genel Sağlık Raporu Alma Sürecim – Detaylı Olarak Anlatıyorum

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.