Polis Özel Harekat - PÖH Maaşları Ne Kadar? - PÖH Adayları Burada

Anasayfa / POLİS ALIMLARI / PÖH / Polis Özel Harekat – PÖH Maaşları Ne Kadar?

Polis Özel Harekat – PÖH Maaşları Ne Kadar?

Polis Adayları, bu yazımda sizlere Polis Özel Harekat – PÖH Maaşları Ne Kadar? olduğu hakkında bilgiler vereceğim.

Polis Özel Harekat – PÖH Maaşları Ne Kadar?

Terör örgütlerinin meskun mahal veya kırsal alanlardaki silahlı eylemlerini engellemek, gerçekleştirilen eylemlerin faillerini etkisiz hale getirmek veya yakalamak, uçak, araç, gemi, metro, tren, bina gibi kapalı alanlarda rehin alınan kişi veya kişileri kurtarmak, yüksek tehdit altında bulunan devlet büyüklerinin güvenliğini sağlamak, sivil havacılığa açık havaalanlarında operasyon gerektiren olaylara müdahale etmek özel maharet gerektirdiğinden modern silah, mühimmat, araç ve gereçlerle donatılmış çağımızın çeşitli taktik ve tekniklerini kullanabilecek özel eğitim görmüş birime ihtiyaç duyulmuş ve 1982 yılında Asayiş Dairesi Başkanlığı bünyesinde merkezde “Özel Hareket Şube Müdürlüğü” ve Ankara, İstanbul, İzmir illerinde ise “Özel Harekat Grup Amirlikleri” şeklinde teşkilatlandırılmıştır.

Günün değişen ve gelişen şartları neticesinde 1987 yılında Asayiş Dairesi Başkanlığı bünyesinden alınarak Terörle Mücadele ve Harekat Dairesi Başkanlığı bünyesinde “Özel Hareket Şube Müdürlüğü” olarak 1993 yılına kadar faaliyet göstermiştir.

OKUMALISIN  Komiser Yardımcısı Nasıl Olunur?

Özel Harekat Daire Başkanlığının yeniden yapılandırılması neticesinde 25.08.2017 tarih ve 30165 sayılı resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 694 sayılı KHK ile statüsü yükseltilerek Özel Harekat Başkanlığı kurulmuştur.

Özel harekat eğitimine tabi tutulan personele özel harekat birimlerinde kullanılan her türlü silahlarla atış eğitimleri, keskin nişancılık, silah kullanma teknikleri, arazi ve dağcılık, kapalı alanlarda (bina, uçak, tren, otobüs) rehine kurtarma, spor ve yakın savunma, Atatürk İlke ve İnkılapları, insan hakları konularında eğitim verilir. Özel harekat temel eğitimini başarı ile bitirenler Özel Harekat Şube Müdürlüklerine atanırlar.

2018 Polis Özel Harekat PÖH Maaşları

Polis Özel Harekat memurlarının maaşları yaklaşık olarak 8/1 derece ve kademesinde bulunanlar yaklaşık olarak 5.100 TL, önlisans mezunu ve 9/2 kadro derecesinde bulunanlar 5.000 TL, lise mezunu ve 11/1 kadro derecede bulunanlar 4.900 TL maaş almaktadırlar. Bu alınan maaşlara ek olarak terör tazminatı, aile ve çocuk yardımı gibi ek tazminatlarla 6.000 TL‘yi bulabilmektedir. Bu maaşlar 6 ayda bir değişiklik göstermektedir. Polis Memurları, Devlet Memurları olduğundan 6 ay da maaşlarına zam yapılmaktadır.

OKUMALISIN  POMEM-PAEM-PÖH göz dereceleri nedir?

HEY ADAY ; Tüm alım ilanları Cep Telefonuna ÜCRETSİZ gelsin diyorsan. Aşağıdaki Uygulamamızı Telefonuna Kur Tüm Alım İlanları ve Polis, Asker, Bekçi, MSÜ, Subay, Astsubay Alımları Cep Telefonuna Yollayalım.

Polislik sözlü mülakat  sürecinin en önemli ayağının ilk 60 saniye olduğunu unutmayın. Bu süreçte kurulda oluşturacağınız olumlu ve bilgi dolu intiba, mesleğe atacağınız adımın en önemli noktası olabilir. Bu sürece hazırlanmak için polis adaylarına, içerisinde binlerce gerçek pomem mülakat soru ve cevabı olan polis mülakatları uygulamamızı tavsiye ederiz. Binlerce polis adayına sınavı kazandırdığımız için hem mutlu hem de iddialıyız.

İndirmek İçin LOGOLARA TIKLAYIN

>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir